«Φωνάζει» η Λάρισα 2012

Η Λάρισα 2012 εξέδωσε ανακοίνωση για τη διαιτησία στον αγώνα της Κυριακής (24/11) με τον Δαμασιακό για την 11η αγωνιστική της A’ DE-TOX ΕΠΣ Λάρισας που έληξε με σκορ 1 – 1.

Η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής:

«Παρότι παίζαμε με δέκα ποδοσφαιριστές μας ακύρωσε κανονικό γκολ στις καθυστερήσεις ο β΄βοηθός κ. Δημήτρης Τέγος, ενώ ο διαιτητής άφηνε τη φάση να εξελιχθεί για να μη δώσει κόκκινη κάρτα στον αμυντικό του Δαμασιακού και αφού ο Κίτσιος συνέχιζε όρθιος ο επόπτης ανακάλυψε επιθετικό φάουλ. Σε μία διαιτησία 80% – 20% κι ενώ στο πρώτο ημίχρονο αγνόησε τον άλλο επόπτη σε δύο φάσεις που τις έδινε για εμάς, έλαβε υπόψιν του το δεύτερο επόπτη που ακύρωσε κανονικό γκολ στο 90’+5′! Γελούσαν και παλέτες που είχαν για καθίσματα στο γήπεδο. Σήμερα (χθες), η βαθμολογία θα έπρεπε να γραφεί τη Λάρισα 2012 με δέκα τέσσερις βαθμούς».