(Χ)αμένοι και οι δυο στα Βούναινα!

Α.Ε. Βουναίνων και Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων για 80′ ολόκληρα λεπτά δεν είχαν καταφέρει να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, πράγμα που έγινε στο τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα των Βουναίνων με την ισοπαλία αυτήν «έπεσε» από τη κρουφή του 2ου Ομίλου (πέρασε ο Παναγροτικός Νίκαιας), φτάνοντας τους 24 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη κορυφή.

Στον αντίποδα, η ομάδα των Αγίων Αναργύρων έμεινε στη 10η θέση και τους 15 βαθμούς.

Ο Γιώργος Ελευθέρογλου άνοιξε το σκορ στο 80′ με σουτ στη κίνηση, ένα γκολ που όμως ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι μόλις τρία λεπτά αργότερα.

Όταν στο 83ο λεπτό ο Πασχάλης Μπακαρτζής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κολοβού, διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1, μοιράζοντας στις δύο ομάδες τον βαθμό της ισοπαλίας.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν την αποβολή ποδοσφαιριστή των Βουναίνων σε μια φάση του πρώτου ημιχρόνου, στην οποία και θεωρούν πως κακώς δεν δόθηκε αποβολή του παίκτη των γηπεδούχων που όπως αναφέρουν διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή με κάθε τρόπο…

Α.Ε. Βουναίνων (Βαγγέλης Τζιόλας): Μπιμπλιτζής, Βλησαρούλης, Σέτζας, Σουφχάρας, Μερτζανίδης, Χριστοδούλου, Χατζόπουλος, Γεωργούλας, Τριτόπουλος (46′ Τσανάς), Δαλαμπύρας, Ελευθέρογλου.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Δολιάνης, Κολοβός, Ντουρουντάκης, Κατσογιάννης, Τίκας, Παναγιώτου, Μητρακούλης, Μπακαρτζής, Μπισμπιγιάννης (71′ Δοξαριώτης), Τσιρβούλης (82′ Βίλης).