(Χ)αμένοι και οι δυο στο γειτονικό ντέρμπι

Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 ολοκληρώθηκε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων και Α.Ο. Ελευθερών, παιχνίδι που διεξήχθει στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων στο πλαίσιο της 23ης Αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

Αυτό το αποτέλεσμα δεν βοήθησε κανέναν από τους δύο. Για τους μεν γηπεδούχους, με τους 32 βαθμούς που έφτασαν παρέμειναν εντός τροχιάς πλέι-άουτ, ενώ για τους δε φιλοξενούμενους με τους 41 βαθμούς δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την «γκέλα» του Μαυροβουνίου και να μπει «σφήνα» στα πλέι-οφ ανόδου.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Σάκη Δάσσιο να σκοράρει στο 41ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια και πάσα του Τσιφλίζογλου με τους φιλοξενουμένους να ισοφαρίζουν το ματς στην επανάληψη και στο 55′ με δράστη τον Βαγγέλη Θεοδώρου που με μία «οβίδα» δεν έδωσε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μάριο Αμαρλαριώτη να αποκρούσει.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Αμαρλαριώτης Μ., Παύλου, Τσιφλίζογλου (81′ Βίλης), Παναγιώτου, Αντωνίου, Αμαρλαριώτης Θ. (62′ Μούμος), Κολοβός, Μητρακούλης, Τσιρβούλης, Μπακαρτζής, Δάσσιος.

Α.Ο. Ελευθερών (Μάκης Αλεξούδης): Κουκουφίκης, Τσούντσουρας, Αετόπουλος (70’ Βαρσάμης), Κολοβός (50′ Κουρούκας), Μέκρας Χ., Νέλι (68′ Τσιάμης), Χατζής Κ., Θεοδώρου (72′ Μέκρας Γ.), Καββαδίας, Χατζής Κ., Ευστρατίου.

Κουκούλης, Δεληγιάννη Αλ., Παπαγεωργίου.