(Χ)αμένοι κι΄ δυο…

Αναγέννηση Καλοχωρίου και Κεραυνός Παραποτάμου έμειναν στο 2 – 2 και παράλληλα «κολλημένοι» στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, δείχνοντας πως δεν θα καταφέρουν να είναι ζωντανοί στο… κόλπο της ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι με τον βαθμό της ισοπαλίας έκαναν 5 τους βαθμούς τους, ενώ ο Κεραυνός Παραποτάμου έφτασε τους 7.

Μόλις στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Λιόγκα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζαβρής που είδε τον νεαρό Φαρμάκη να του αποκρούει την εκτέλεση με τα πόδια. Στο 22′ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Νούσιου, με το 0 – 1 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 67′ μετά από ασσίστ του Σαΐτη, ο Λιόγκας με σουτ ισοφάρισε το παιχνίδι, με τον Χρήστο Λένα στο 68′ με κεφαλιά να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους Παραποταμίτες. Το τελικό 2 – 2 διαμόρφωσε στο 90′ ο Τόπης με σουτ.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιάννης Τσαλάγγας): Μουμίν, Πλιάτσικας, Νούσιος, Τσιρώνης Γ., Ζαβρής, Μπράτσια, Τσιρώνης Α., Σαΐτης, Λιόγκας, Τόπης, Ζιώγας.

Κεραυνός Παραποτάμου: Φαρμάκης, Ζίκος Γ., Κίκε, Χαραμαντάς, Στογιάννης, Μποφίκος, Αβέλλας Ν., Αβέλλας Ι., Λένας, Πάσχος, Κορδέλας.