(Χ)αμένοι, ο καθένας για τους δικούς του λόγους…

Χωρίς νικητή ολκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Αργυροπούλι, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη (1 – 1) με τον Φαλανιακό, στο πλαίσιο της 17ης Αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣ Λάρισας. Και τα δύο τέρματα της αναμέτρησης στο πρώτο μέρος. Λυγούρας και Περήφανος οι σκόρερ.

Σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες έχουν εντελώς αντίθετους στόχους, η Δόξα Αργυροπουλίου δεν κατάφερε να κερδίσει και να συνεχίσει το κυνήγι της πρωτιάς στην Α΄ΕΠΣ Λάρισας, μένοντας στους 28 βαθμούς και την 5η θέση της «μεγάλης» κατηγορίας, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Φαλανιακού πήρε έναν σημαντικό βαθμό (τον 15ο) στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 17ο λεπτό είχαν δοκάρι. Ο Ηλίας Κυρίτσης εκτέλεσε κόρνερ και ο Αλέξανδρος Κακαζούκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Παπαϊωάννου.

Ότι δεν κατάφεραν οι γηπεδούχοι στο 17′, πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 31′. Ο Δημήτρης Παπαγεωργίου βρήκε με κάθετη πάσα τον Χρήστο Λυγούρα, ο οποίος από πλεονεκτική θέση για γκολ, κατάφερε να κερδίσει τον Δαούλα και να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του Τάσου Μπεριτζά.

Ένα προβάδισμα που δεν κράτησε για αρκετό διάστημα, μιας και μόλις έξι λεπτά αργότερα (37′), μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αλέξανδρου Κακαζούκη, ο Γρηγόρης Περήφανος με καρφωτή κεφαλιά κέρδισε τον Παπαϊωάννου για το 1 – 1, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για μια περίπτωση πέναλτι στο 60ο λεπτό. Ο Λεσάι ανατράπηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή από παίκτη του Αργυροπουλίου, με τους Φαλανιώτες να ζητούν πέναλτι στη φάση αυτή από τον κ. Μπουρουζίκα, ο οποίος και έδειξε… παίζεται.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Δαούλας, Μπαχτσιβάνος Αστ., Περήφανος, Τσένος, Κακαζούκης, Καφφές, Κυρίτσης (46′ Γκαραγκούνης), Τσιάγκος, Ζάχος, Ραμάι (75′ Χατζής), Κόκκορας.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Παπαϊωάννου, Πανταζής Ηλ., Βαρσάμης, Κολοβός, Πανταζής Γ., Μαχαίρας, Μπλέντι, Λεσάι (89′ Πάνου), Ιωαννίδης, Παπαγεωργίου (68′ Πανταζής Θ.), Λυγούρας Χρ. (56′ Λυγούρας Β.).