«Χαμογέλασαν» οι Άγιοι Ανάργυροι στο γειτονικό ντέρμπι!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Ελευθεραί ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, όπου επικράτησε στο γειτονικό ντέρμπι και παράλληλα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες!

Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου κέρδισε το σύνολο του Δημήτρη Δανιλούλη στο γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους Αγίους Αναργύρους να φθάνουν τους τριάντα δύο πόντους και το Ελευθεραί να μένουν στους τριάντα ένα πόντους.

Στο 32ο λεπτό ο Γιώργος Νούσιος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 0 – 1 για τους Αγίους Αναργύρους με ωραία σέντρα – σουτ, ενώ στην επανάληψη του ματς και στο 51′ ο Θάνος Αμαρλαριώτης με διπλή προσπάθεια διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων.

Δέκα λεπτά μετά, ο Θανάσης Παναγιώτου σε προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα των Αγίων Αναργύρων πέτυχε αυτογκόλ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ηλία Καλφούντζου και το Ελευθεραί μείωσε σε 1 – 2.

Στο 68ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος σούταρε από θέση βολής η μπάλα βρήκε στο σώμα του Αντώνη Μαυρουδή και κατέληξε στα δίχτυα για το 1 – 3, που ήταν το τελικό σκορ.

Α.Ο. Ελευθεραί (Δημήτρης Δανιλούλης): Μόσιαλος, Μαυρουδής, Κουτσοδόντης, Κολοβός, Δάσσιος, Χατζής Γ. (78′ Βλησαρούλης), Καλφούντζος (84′ Καλλιμόπουλος), Βασιλόπουλος, Χατζής Κ. (70′ Μάστορας), Μασρί, Παιδής (84′ Πεπόσι).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Δοξαριώτης (80′ Γκούγκλας), Κατσογιάννης (85′ Γκαραβέλης Β.), Ντουρουντάκης, Παναγιώτου, Κολοβός, Νούσιος, Τσιρβούλης (71′ Τζεμολάρι), Δάσσιος, Αμαρλαριώτης, Μητρακούλης (85′ Κουμπούρας).