Χαμογέλασαν στις καθυστερήσεις τα Βούναινα!

Τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας πέτυχαν σήμερα απόγεμα τα Βούναινα, όπου επικράτησαν σε ένα γεμάτο από γκολ παιχνίδι με σκορ 4 – 3 του Τυρνάβου για την 8η στροφή του πρωταθλήματος!

Η ομάδα του Θοδωρή Εμμανουήλ είχε να κερδίσει από τη 3η αγωνιστική με το «διπλό» στη Γιάννουλη και σήμερα πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη και πρώτη στην έδρα της για τη φετινή σεζόν. Έτσι, έφθασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στη δέκατη τρίτη θέση με έξι βαθμούς, ενώ δύο θέσεις πιο κάτω βρίσκεται η ομάδα του Νίκου Αλεξούλη που έχει και ένα βαθμό λιγότερο.

Στο 18ο λεπτό ο Γιώργος Τσανάς με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Γιώργου Χατζηλιάδη «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 27ο λεπτό ο Γιάννης Μπάκος με δικό του τέρμα έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Με τη συμπλήρωση των σαράντα λεπτά αγώνα, ο Τύρναβος ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και πέτυχε το 1 – 2 με τη κεφαλιά του Γιάννη Μπάκου ύστερα από τη σέντρα του Βαγγέλη Τζιόλα.

Ωστόσο, με την έναρξη του δευτέρου μέρους τα Βούναινα ισοφάρισαν σε 2 – 2, χάρη το τέρμα του Δημήτρη Καρέντζου με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή.

Στο 65ο λεπτό τώρα, ο Στέλιος Πατσιωτός εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων να διώξουν τη μπάλα από τη περιοχή τους και με κοντινό πλασέ έβαλε και πάλι τον Τύρναβο μπροστά στο σκορ σημειώνοντας το 2 – 3.

Προς το τέλος της αναμέτρησης και πιο συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό, ο Γκέρσι Καζάνι βρήκε με ωραία μπαλιά τον Γιώργο Τσανά και ο τελευταίος με πλασέ ισοφάρισε σε 3 – 3 πετυχαίνοντας μάλιστα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Εν τέλει, τα Βούναινα χαμογέλασαν στο τέλος της συνάντησης και αυτό διότι στις καθυστερήσεις ο Τσανάς τροφοδότησε τον Σωτήρη Φαρμάκα και ο τελευταίος με πλασέ από θέση βολής κέρδισε τον Γιάννη Γραβάνη, ολοκλήρωσε τη νέα ανατροπή του σκορ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 4 – 3 για τους γηπεδούχους!

Μάλιστα, στο τέλος του αγώνα ο κ. Φακής απέβαλλε τον Στέλιο Πατσιωτό για τον Τύρναβο, όπου εκφράζει και πολλά παράπονα για τη διαιτησία του ρέφερι στο σημερινό παιχνίδι.

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Εμμανουήλ): Κουκουφίκης, Χατζηλιάδης Γ., Κατσιώτης (85′ Γκιουρούκης), Καρέντζος, Φαρμάκας, Ξαφάρας, Μερτζανίδης Ηλ., Χριστοδούλου, Μερτζανίδης Φ. (68′ Ραπτόπουλος), Τσανάς, Καζάνι Γκ.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Γανός, Καρακάνος (75′ Γκαντρής), Γαλάνης, Καλέσης, Νάτσης, Βλιώρας, Τζιόλας, Μπάκος (85′ Λιάκος), Πατσιωτός, Τσούτσας (50′ Καραλής).