«Χαμογέλασε» με ανατροπή και πλησιάζει στη πρώτη θέση!

Ακόμη μία νίκη που σημειώθηκε στην 11η αγωνιστική της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας είναι αυτή που πέτυχε ο Παναγροτικός Νίκαιας απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων!

Οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη αν και βρέθηκαν να χάνουν στο παιχνίδι της 11ης «στροφής» του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας, εν τέλει πήραν το πολυπόθητο τρίποντο και βρίσκονται στο μείον ένα από τη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Παναγροτικός Νίκαιας έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και συνεχίζει στη τέταρτη θέση όμως βρίσκεται στο μείον ένα από τη πρώτη θέση.

Στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα του Γιάννη Τσιφλίζογλου δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και παρέμεινε στους δέκα τέσσερις βαθμούς και τη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 31ο λεπτό οι Άγιοι Ανάργυροι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τη κεφαλιά του Θωμά Ντουρουντάκη από την εκτέλεση κόρνερ του Άγγελου Μπισμπιγιάννη και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Θωμά Ντουρουντάκη στον Ηλία Χριστοδούλου και ο Ηλίας Παπακώστας με εύστοχη εκτέλεση πέτυχε την ισοφάριση και το 1 – 1.

Η ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 έγινε στο 66ο λεπτό με το σουτ του Αλέξανδρου Φάσσα ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του ίδιου.

Πάντως, πέραν του γκολ οι γηπεδούχοι είχαν και καλές στιγμές με τους Σάκη Δάσσιο και Μάριο Αμαρλαριώτη, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες με τους Ηλία Χριστοδούλου, Αλέξανδρο Φάσσα και Δημήτρη Ανδρεόπουλο…

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης (80′ Τζεμολάρι), Δολιάνης, Κατσογιάννης (66′ Δοξαργιώτης), Βίλλης (86′ Πολύμερος), Κολοβός, Τίκας (87′ Αμαρλαριώτης Μ.), Παναγιώτου, Τσιρβούλης, Μπισμπιγιάννης, Δάσσιος.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Στεφανής): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης Δ., Ψαρούλης Αντ., Παπακώστας, Γκουντίκας (60′ Χουσενάι), Τσούρα, Αλατάς (60′ Αετόπουλος), Σώκος (85′ Μπακογιάννης), Χριστοδούλου, Φάσσας (77′ Ανδρεόπουλος), Πανδρεμένος.