Χαμόγελα και πάλι στην Γιάννουλη

Την επιστροφή της στις νίκες πανηγύρισε στην Αμυγδαλέα, η Δήμητρα Γιάννουλης, επικρατώντας του τοπικού Αετού με 1 – 2.

Μπορεί ο Αετός Αμυγδαλέας να πήρε «κεφάλι» στο σκορ από πολύ νωρίς, όμως η Δήμητρα Γιάννουλης αντέδρασε σωστά και κατάφερε να φέρει… «τούμπα» την αναμέτρηση και να επιστρέψει στις νίκες, φτάνοντας τους 26 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Μόλις στο 16ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στην αναμέτρηση με κοντινή προβολή του Απόστολου Πολύζου, μετά και από σέντρα του Μιχάλη Δημητρέλη. Πριν όμως από την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι του Βασίλη Μπακογιάννη κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, χάρις σε τέρμα του Τάσου Χατζηγρηγορίου στο 44ο λεπτό.

Στην επανάληψη και μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη αυτής (50′) ο Βασίλης Σπανός με πλασέ από πλεονεκτική θέση έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Γιάννουλης, σκορ το οποίο και κράτησαν οι «πράσινοι» έως και το φινάλε, παρά τις όποιες φιλότιμες προσπάθειες των γηπεδούχων.

Και πιο συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι αρχικά στο 80′ είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Λουκανίκα, ενώ στο 89′ έχασαν και πέναλτι για την ισοφάριση. Ο Γιάννης Αντωνόπουλος ήταν εκείνος που το εκτέλεσε και ο Δημήτρης Βάιος αυτός που το απέκρουσε.

Τέλος στο 90′ ο Βασίλης Ανδριανόπουλος έπιασε μια γυριστή κεφαλιά, με τον Θοδωρή Εμμανουήλ να απομακρύνει πάνω στη γραμμή, κρατώντας το 2 – 1 για την Δήμητρα Γιάννουλης.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός (85′ Σάρα), Χατζηϊωαννίδης (46′ Ευαγγελούλης), Σκούπρας (71′ Λουκανίκας), Πολύζος, Υφαντής, Αντωνόπουλος, Καρβούνης, Ανδριανόπουλος, Δημητρέλης, Κουρούκας.