«Χαμός» στη πρώτη θέση του 1ου ομίλου, το απόλυτο στον 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας για Βούναινα & Νίκαια!

Μεγάλο ενδιαφέρον έχουν τα αποτελέσματα στη 3η αγωνιστική των δύο ομίλων της Α΄1 τοπικής κατηγορίας όπως και φυσικά και οι πίνακες της βαθμολογίας!

Στον 1ο όμιλο πέντε ομάδες «μοιράζονται» τη πρώτη θέση, ενώ είναι πολλές ομάδες που βρίσκονται ψηλά στο πίνακα της βαθμολογίας.

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, τα Βούναινα και ο Παναγροτικός Νίκαιας σημείωσαν το «3χ3» και βρίσκονται στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βερδικούσια 1 – 2 Δρυμός
Συκούριο 2 – 0 Κουλούρι
Πανιώνιος 1 – 0 Ιπποκράτης
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 0 Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρνάβου 1 – 1 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 0 – 1 Γόννοι
Δένδρα 4 – 2 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Πελασγιώτιδα 2 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      6 – 1   7
2. Ακαδημία Τυρνάβου      6 – 3   7
3. Πελασγιώτιδα      6 – 3   7
3. Δρυμός      5 – 2   7
5. Πανιώνιος      5 – 3   7
6. Δένδρα      11 – 4   6
7. Δήμητρα Γιάννουλης      5 – 3   5
8. Κουλούρι      5 – 5   4
9. Σ.Σ. Ραψάνης      3 – 5   3
10. Βαλανίδα      1 – 4   3
11. Συκούριο      5 – 3   1
12. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      6 – 9   1
13. Ιπποκράτης      4 – 6   1
14. Μαρμαρίνη      4 – 6   1
15. Αιγάνη      2 – 7   0
16. Βερδικούσια      1 – 7   0

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Βερδικούσια 12/10 Συκούριο
Κουλούρι 12/10 Πανιώνιος
Δρυμός 12/10 Δήμητρα Γιάννουλης
Ιπποκράτης 12/10 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 12/10 Αιγάνη
Μαρμαρίνη 12/10 Δένδρα
Γόννοι 12/10 Σ.Σ. Ραψάνης
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 12/10 Πελασγιώτιδα

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ραχούλα 1 – 0 Αγ. Ανάργυροι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 1 Ναρθάκι
Γλαύκη 1 – 1 Ελευθεραί
Υπέρεια 2 – 5 Βαμβακού
Μελισσοχώρι 1 – 1 Πύρρος
Νίκαια 5 – 0 Λαρισαϊκός
Προμηθέας 1 – 0 Αναγέννηση Φαρσάλων
Γαλήνη 1 – 4 Βούναινα

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      9 – 1   9
2. Νίκαια      8 – 0   9
3. Βαμβακού      7 – 4   6
4. Ραχούλα      2 – 1   6
5. Πύρρος      4 – 2   5
6. Γλαύκη      5 – 2   4
7. Άγιοι Ανάργυροι      2 – 2   4
8. Αστραπή Ν. Πολιτείας      2 – 2   4
9. Μελισσοχώρι      3 – 3   4
10. Υπέρεια      4 – 6   4
11. Ελευθεραί      2 – 3   4
12. Προμηθέας      1 – 5   3
13. Ναρθάκι      3 – 4   3
14. Λαρισαϊκός      2 – 7   2
15. Γαλήνη      1 – 7   0
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      1 – 5   0

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας 12/10 Μελισσοχώρι
Πύρρος 12/10 Γλαύκη
Ναρθάκι 12/10 Υπέρεια
Ελευθεραί 12/10 Ραχούλα
Βαμβακού 12/10 Νίκαια
Αγ. Ανάργυροι 12/10 Προμηθέας
Λαρισαϊκός 12/10 Βούναινα
Αναγέννηση Φαρσάλων 12/10 Γαλήνη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...