Χαμός στον 1ο Όμιλο, ακάθεκτοι Κουλούρι – Γόννοι, δεύτερος ο Ιπποκράτης στον 3ο Όμιλο

Εντυπωσιακή ήταν η 11η Αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τις ισορροπίες κυρίως στον 1ο Όμιλο (Ελασσόνας) να αλλάζουν με τους πρωτοπόρους πλην της Δόξας Βαλανίδας να χάνουν έδαφος!

Στον 3ο Όμιλο, Άρης Κουλουρίου και Όλυμπος Γόννων συνέχισαν στις επιτυχίες, ενώ στην τετράδα μπήκε ο Σ.Σ. Ραψάνης, εκμεταλλευόμενος την ήττα του Ολύμπου Αιγάνης στους Γόννους.

Στον 4ο Όμιλο ο Ιπποκράτης πέρασε στην δεύτερη θέση, σε έναν Όμιλο που έχει παιχνίδια και την Κυριακή.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μεγ. Ελευθεροχώρι 2 – 6 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 0 – 6 Βαλανίδα
Συκέα 1 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Ροδιακός 1 – 4 Πλατανούλια
Βερδικούσια 4 – 1 Δρυμός
Στεφανόβρυσο/Γαλανόβρυση 1 – 2 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Βαλανίδα      25 – 10   27
2. Δρυμός      31 – 15   25
3. Ροδιακός      24 – 12   23
4. Πλατανούλια      22 – 14   20
5. Ακαδημία Τυρνάβου      21 – 6   19
6. Βερδικούσια      18 – 13   19
7. Συκέα      27 – 20   18
8. Ακαδημία Ελασσόνας      23 – 19   18
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      12 – 25   8
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      15 – 25   8
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      14 – 35   3
12. Καλύβια      7 – 46   3

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Καλύβια 03/02 Ακαδημία Ελασσόνας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 03/02 Συκέα
Βαλανίδα 03/02 Ροδιακός
Ακαδημία Τυρνάβου 03/02 Βερδικούσια
Πλατανούλια 03/02 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Δρυμός 03/02 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δίας 0 – 5 Σ.Σ. Ραψάνης
Χειμάδι 2 – 2 Ελάτεια
Στόμιο 3 – 0 Καλοχώρι
Κουλούρι 6 – 1 Παραπόταμος
Γόννοι 3 – 0 Αιγανη
Πυργετός 0 – 1 Μαρμαρίνη

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      38– 11   29
2. Γόννοι      31 – 15   25
3. Μαρμαρίνη      35 – 12   23
4. Σ.Σ. Ραψάνης      28 – 13   22
5. Αιγάνη      26 – 15   19
6. Πυργετός      26 – 20   16
7. Στόμιο      16 – 19   16
8. Χειμάδι      24 – 30   14
9. Παραπόταμος      15 – 30   10
10. Ελάτεια      15 – 30   8
11. Καλοχώρι      14 – 34   5
12. Δίας      12 – 51   3

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Γόννοι 03/02 Σ.Σ. Ραψάνης
Δίας 03/02 Χειμάδι
Αιγάνη 03/02 Στόμιο
Ελάτεια 03/02 Πυργετός
Καλοχώρι 03/02 Κουλούρι
Μαρμαρίνη 03/02 Παραπόταμος

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αμπελόκηποι 1 – 1 Διογένης
Λάρισα ’88 1 – 1 Κουτσόχερο
Ιπποκράτης 4 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Ραχούλα 27/01 Πανιώνιος
Μάνδρα 27/01 Δένδρα
Άγιος Θωμάς 27/01 Δασοχώρι
Ρεπό Τερψιθέα

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      31 – 7   25 **
2. Ιπποκράτης      26 – 13   23
3. Μάνδρα      23 – 11   20 **
4. Πανιώνιος      22 – 6   19 **
5. Ραχούλα      16 – 12   16 **
6. Τερψιθέα      14 – 15   16
7. Κουτσόχερο      25 – 16   15
8. Δασοχώρι      13 – 14   12 **
9. Διογένης      9 – 21   9 *
10. Λάρισα ΄88      12 – 24   8
11. Αμπελόκηποι      12 – 31   7 *
12. Μαρίνος Αντύπας      10 – 26   6
13. Άγιος Θωμάς      13 – 27   1 **

* ΔΕΝ έχουν κάνει το ρεπό.
** Αγωνίζονται τη Κυριακή (27/01).

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Τερψιθέα 02/02 Ιπποκράτης
Δένδρα 02/02 Άγιος Θωμάς
Ραχούλα 02/02 Αμπελόκηποι
Πανιώνιος 02/02 Λάρισα ’88
Κουτσόχερο 02/02 Μάνδρα
Μαρίνος Αντύπας 02/02 Δασοχώρι
Ρεπό Διογένης

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...