Χατζής και «βουρ» για… 4άδα!

Ένα γκολ του Κώστα Χατζή στο 25ο λεπτό ήταν αρκετό για την Φορτούνα Κουτσοχέρου να κερδίσει το ντέρμπι της 22ης Αγωνιστικής τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με 1 – 0 και να μπει και πάλι στο «κόλπο» της… τετράδας.

Η ομάδα του Βασίλη Σαγώνα έφτασε με τη νίκη αυτή στους 36 βαθμούς, μειώνοντας τη διαφορά από την 4η θέση και την Α.Ε. Μάνδρας στους τέσσερις βαθμούς και ενώ υπολειπόνται τέσσερις «στροφές» για το φινάλε.

Στον αντίποδα η ομάδα του Πανιωνίου που γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική του ήττα έχασε πλέον κάθε «επαφή» με τη κορυφή του 4ου Ομίλου και πλέον οι Νεοσμυρνιώτες σκέφτονται μονάχα την άνοδο και όχι το… πρωτάθλημα, το οποίο και «κλείδωσε» για τον Κεραυνό Δένδρων.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε στο 25ο λεπτό ο Κώστας Χατζής με κεφαλιά στο «παραθυράκι» της εστίας του Ιορδανίδη, εκμεταλλευόμενος την αριστουργηματική εκτέλεση κόρνερ του Παζάρα.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Σαγώνας): Μπαταβάνης, Σκούπρας, Μπακογιάννης, Μητράκας, Τασιός, Σιούτας, Τσιούτσιας (82′ Τσιρογιάννης), Παζάρας, Χατζής (85′ Ξύτσας), Φονιάς (46′ λ.τ. Τσιάμης Βαλ.), Τασιούλης (70′ Καπνόπουλος).