Χατ – τρικ ο Σινάν και -3 από την κορυφή!

Σαν «αέρας» πέρασε ο Σ.Σ. Ραψάνης από την Μαρμαρίνη το μεσημέρι του Σαββάτου (04/03) επικρατώντας στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, του Χειμάρρου Μαρμαρίνης με το επιβλητικό 3 – 0. Σε εξαιρετική ημέρα βρέθηκε ο Τζέφρι Σινάν που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.

Το ντέρμπι των… 24 βαθμών πήρε ο Σ.Σ. Ραψάνης που πριν από την σέντρα στο γήπεδο της Μαρμαρίνης ισοβαθμούσε με την ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα στους 24 πόντους. Μετά όμως το χατ – τρικ του Τζέφρι Σινάν και το τελικό 0 – 3, ο Σ.Σ. Ραψάνης άφησε στο -3 τον Χείμαρρο και σκαρφάλωσε στην 4η θέση με τους 27 πλέον βαθμούς, διατηρώντας το -3 από την κορυφή και τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, που έχει 30 μετά και την ισοπαλία (0 – 0) στο Νέο Περιβόλι.

Ο Τζέφρι Σινάν άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 32ο λεπτό με σουτ από πλεονεκτική θέση, για να κάνει τα τέρματα της ομάδας του δύο, στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Συγκεκριμένα ο Στάθης Ρωμιός έκανε μια όμορφη ενέργεια βγάζοντας από τα αριστερά τον Τζέφρι Σινάν σε θέση βολής, με τον τελευταίο να μην αστοχεί και να κάνει το 2 – 0.

Το χατ – τρικ και τον θρίαμβο της ομάδας του Κώστα Μπακατσή ολοκλήρωσε στο 89′ με δυνατή απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τζέφρι Σινάν.

Διοίκηση, τεχνικό τιμ και ποδοσφαιριστές αφιέρωσαν αυτήν την νίκη τους στον τραυματία της ομάδας, Δημήτρη Γκαραγκούνη.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης Ν., Πατσώνης, Ιωάννου, Δικόπουλος, Σινάν Β., Σινάν Κ. (20′ Μπίμπα), Ρωμιός Στ., Γαγάρας (85′ Γκαραγκούνης Γ.), Μπούρος, Γκαραγκούνης Ντ. (65′ Σινάν Ζ.), Σινάν Τζ.