“Χειρόφρενο” στην πρώην του ομάδα!

“Στοπ” στο σερί πέντε αήττητων αγώνων, έβαλε με το συγκρότημά του ο Βασίλης Δραγατζίκης στη Πελασγιώτιδα, την οποία και κέρδισε με 2 – 0, πληγώνοντας τη παλιά του αγάπη. Στην επανάληψη και τα δύο τέρματα των γηπεδούχων. Δύο δοκάρια η “Πέλα”.

Πολύ σπουδαία νίκη από βαθμολογικής άποψης ήταν αυτήν για την ομάδα του Αστέρα Νέου Περιβολίου που κόντρα στα προγνωστικά κατάφερε να κερδίσει μία εκ των πιο φορμαρισμένων ομάδων στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, την Πελασγιώτιδα, φτάνοντας έτσι στους 18 βαθμούς και απέχοντας με 7 από την επικίνδυνη ζώνη των μπαράζ. Από την άλλη, η ομάδα της “Πέλα” έμεινε στους 25 πόντους και την 6η θέση την οποία και μοιράζεται με την Αναγέννηση Πουρναρίου και τον Άρη Κουλουρίου.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Αουρέλ Τζέκα με μία σέντρα – σουτ από τα δεξιά, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Νέου Περιβολίου, με τους “πετεινούς” πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων (62′) να έχουν δοκάρι σε κεφαλιά του προωθημένου Αγγελακόπουλου από εκτέλεση φάουλ του Δαμασιώτη.

Τελικά στο 72′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάλτζιαρη, οι γηπεδούχοι “σφράγισαν” τη νίκη τους, τη στιγμή όπου οι της “Πέλας” είχαν και νέο δοκάρι να μπουν και πάλι στο παιχνίδι στο 76′ σε σουτ του Λαζαρίδη.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Θεοδωρόπουλος, Μάλτζιαρης, Νασιούλας, Μπαλαντζάρας, Κωσταρέλλος Δ., Μπαλούλης, Γούσης, Αργύρης (65′ Χρόνης), Διάλλας (75′ Σταμάτης), Τζέκα, Κωσταρέλλος Μ.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Τζήμας, Γκαραβέλας, Τέλλιος, Πατσώνης, Γκόγκος, Κατράνας (25′ λ.τ. Γελαλής), Γιαννακόπουλος, Ζυγογιάννης, Λαζαρίδης, Δαμασιώτης, Τσιαμούρας.