(Χ)ορεύοντας στη λίμνη της Ανθούπολης…

Σε έναν τρομερά κάκιστο αγωνιστικό χώρο, στο γήπεδο της Ανθούπολης, Λάρισα ’88 και Φορτούνα Κουτσοχέρου πήραν από ένα βαθμό στο πλαίσιο της 11ης στροφής του 4ου ομίλου με το τελικό 1 – 1.

Έτσι, το λαρισινό βήμα του Νίκου Μαλλικόπουλου έφθασε τους οκτώ πόντους, ενώ η ομάδα του Βασίλη Κυριάκου έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς μετά τη σημερινή ισοπαλία.

Στο 32ο λεπτό ο Γιώργος Μητράκας με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιάμη έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ το Κουτσόχερο, με τους γηπεδούχους να απαντούν στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα, η Λάρισα ’88 κέρδισε πέναλτι στο 55ο λεπτό με τον Καραμπλή και ο Τζαφάλιας από την άσπρη βούλα κέρδισε τον Ζιάκα, με το 1 – 1 να μένει μέχρι το φινάλε, παρά τις χαμένες ευκαιρίες των δύο συλλόγων στο υπόλοιπο του ματς…

Λάρισα ΄88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Χάμος, Κωνσταντίνου Β., Κωνσταντίνου Γ., Αλεξανδρής, Καλαπανίδας (46′ Σγουρός), Σπανός, Τσίντζος (85′ Σδράλης), Κούκος, Τζαφάλιας, Λεμονής (90′ Λουτζία), Καραμπλής.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Κυριάκος): Ζιάκας, Κουματζιάς, Ξύτσας, Μπακογιάννης (60′ Δοξαριώτης), Σκούπρας, Μητράκας, Τσιούτσιας, Τζαβάρας (25′ λ.τ. Τσιάμης), Σιούτας, Χατζής (75′ Αζέπης), Παζάρας.