(Χ)ορταστική ισοπαλία στην Αμυγδαλέα

Από ένα βαθμό πήραν έπειτα από τη μεταξύ τους αναμέτρηση Αετός Αμυγδαλέας και Οικονόμος Τσαριτσάνης, με το τελικό σκορ να είναι 2 – 2.

Η αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος και αυτή δεν έδειξε νικητή… Με το σημερινό βαθμό η ομάδα του Γιώργου Λιάπη έφθασε τους τριάντα ένα βαθμούς, ενώ πέντε παραπάνω έχει το σύνολο του Κώστα Κατσάρα έπειτα και από την αγωνιστική αυτή.

Στο 50ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τη κοντινή προβολή του Μάριου Πίρε, έπειτα από τη παράλληλη σέντρα του Ανδριανόπουλου.

Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 63ο λεπτό. Ο Οικονόμος κέρδισε πέναλτι με τον Δραχαλίβα και ο Σωτήρης Χάμος έφερε το ματς στα ίσια από τα έντεκα βήματα.

Μάλιστα, εννέα λεπτά μετά την ισοφάριση του σκορ, η Αμυγδαλέα μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ. Σκόρερ αυτή τη φορά ο Γιάννης Αντωνόπουλος με μία εντυπωσιακή σέντρα – σουτ από πλάγια θέση, με τη μπάλα όπου και κατέληξε στα δίχτυα του Παναγιώτη Νούσια.

Εν τέλει, οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με τέρμα που πέτυχε ο Λεωνίδας Καραγκούνης στο 76ο λεπτό, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των συμπαικτών του…

Τέλος, ευκαιρίες με τους Μίμη Κουρούκα και Μιχάλη Δημητρέλη απώλεσε το συγκρότημα του Γιώργου Λιάπη, όμως το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ σε μία χορταστική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Αμυγδαλέας.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Ανδριανόπουλος (86′ Κουρούκας), Ευαγγελούλης, Πρίφτης, Πολύζος, Χατζηϊωαννίδης (65′ Κορλός), Καρβούνης, Υφαντής, Δημητρέλης (75′ Γραμμένος), Αντωνόπουλος, Πίρε.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος, Μπουμπουνάρας (83′ Λεβέντης), Μόσχος, Σαπάκος, Χάμος, Καλφούντζος, Παπαγιαννούλης (60′ Δραχαλίβας), Φτίκας (60′ Τζούργκανος), Πούτας, Καραγκούνης.