(Χ)ορταστικό ματς που δεν είχε νικητή!

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο «Δ. Κουκουλίτσιος – Δ. Μουσιάρης» ανάμεσα σε Τοξότη και Δόξα Υπέρειας, με το σκορ να είναι 2 – 2 και να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 9ο μόλις λεπτό του αγώνα ο Ζαχαράκης με πλασέ μέσα από τη περιοχή και έπειτα από σέντρα του Νταναβάρα κέρδισε τον Σκαντζούρη και πέτυχε το 1 – 0 για τον Τοξότη.

ΤΣΕΛΑ - ΜΠΑΜΠΑΚΟΥΛΟΣ

Μάλιστα, στο δεύτερο μέρος και στο 57ο λεπτό ο Θανάσης Τσότσος διπλασίασε τα τέρματα για το συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα, με όμορφο πλασέ από πλεονεκτική θέση.

ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ

Στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης τώρα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Κερμελίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Καραθάνο.

ΤΟΞΟΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 2016 - 17 ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Τι κι αν η Υπέρεια αγωνίζονταν για το υπόλοιπο του αγώνα με δέκα παίκτες, τι κι αν βρίσκονταν πίσω στο σκορ, ξεκίνησε την αντεπίθεση της και στο 75ο λεπτό μείωσε σε 2 – 1.

ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΣ - ΤΣΟΤΣΟΣ

Με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ευθυμιάδης κέρδισε τον Αποστόλη Ράιδο και μείωσε στο σκορ, ενώ στο 85ο λεπττό ο Ποτόσογλου με σουτ από πλεονεκτική θέση έφερε το ματς στα ίσια.

ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΣ - ΠΛΑΤΣΑΣ

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν και ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα για να πετύχουν το 3 – 2, όμως τη κεφαλιά του Κάνου μπλόκαρε ο Σκαντζούρης, με την Υπέρεια να παίρνει σήμερα τον βαθμό σε ένα άκρως χορταστικό παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

ΤΟΞΟΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 2016 - 17 ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Γκουσγκούνης, Αργύρης, Πλατσάς, Τάκε Αλ., Κίτσιος Χρ., Τσότσος, Γιαννάκης, Ζαχαράκης, Νταναβάρας, Τσέλα (85′ Κάνος).

ΥΠΕΡΕΙΑ 2016 - 17 ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης, Τσιούρης Ν., Μπαμπάκουλος, Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Απ., Τσακαβίτης, Τσούνι, Ποτόσογλου, Κερμελίδης, Γκατζόγιας, Τσακουρίδης.