Χορταστικό ματς στα Φάρσαλα!

Με αγγλικό σκορ κέρδισε η Αναγέννηση Φαρσάλων τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, με το τελικό 4 – 3 να είναι και το σκορ όπου έδωσε τους τρεις βαθμούς στο συγκρότημα του Νίκου Θεοχαρόπουλου.

Το παιχνίδι αυτό ήταν το μοναδικό σήμερα για τον 3ο όμιλο της Β΄κατηγορίας, με την Αναγέννηση Φαρσάλων να κερδίζει μέχρι το 60ο λεπτό με σκορ 4 – 0 και τον Πανιώνιο να μειώνει στο τελικό σκορ, 4 – 3.

Στο 20ο λεπτό ο Τσιάμπας με ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε τον Παϊτέρη κι έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης με ωραίο τελείωμα έκανε δύο τα τέρματα για την Αναγέννηση.

Λίγο πριν οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζερεμέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 60ο λεπτό, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ ο Κώστας Τζερεμές έκανε το 4 – 0 για την ομάδα του Νίκου Θεοχαρόπουλου, ενώ ο Χάρης Βασιλείου με σουτ τέσσερα λεπτά αργότερα, μείωσε σε 4 – 1.

Οι παίκτες του Αποστόλη Κορομηλά μείωσαν κι άλλο το σκορ. Αρχικά, ο Χάρης Βασιλείου με σουτ στο 73ο λεπτό έκανε το 4 – 2, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Γιώργος Κίτσας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 4 – 3 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι άνθρωποι του Πανιωνίου ευχαριστούν την διοίκηση της Αναγέννησης Φαρσάλων για την άψογη φιλοξενία, ενώ έχουν πολλά παράπονα από τις αποφάσεις του διαιτητή κ. Κακάνη και από τις υποδείξεις του πρώτου βοηθού κ. Μακρή.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Γκατζανάς, Συμεωνίδης, Μπούλαρι, Βότσης, Τριανταφύλλου, Προσμίτης, Μουτκανάς, Κούμπρια, Αρβανιτοζήσης Δ. (65′ Δημητρόπουλος), Τζερεμές (75′ Νταφόπουλος), Τσιάμπας (75′ Σακελλαρίου).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Παϊτέρης, Κανής, Γκόλτσιος Ι. (46′ Στρατής Χρ.), Βασιλείου Π. (55′ Γκόλτσιος Ν.), Κίτσας Γερ., Ελιζόπουλος Ν. (46′ Κίτσας Γ.), Σκέντζας Ν., Δημόπουλος, Ελιζόπουλος Σ., Μιχαλόπουλος, Βασιλείου Χ.