Χορταστικό ματς στην Αγιά με νικητή τον Δωτιέα

Με σκορ 3 – 2 ο Δωτιέας Αγιάς κατάφερε να κερδίσει τον Σμόλικα Φαλάνης στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη πήρε τους τρεις βαθμούς από το παιχνίδι αυτό και έφθασε τους σαράντα ένα βαθμούς και συνεχίζει στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Βασίλη Μπακογιάννη που έφερε δύο φορές το ματς στα ίσια, δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στους σαράντα επτά πόντους και τη τέταρτη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Νίκος Γελαλής εκτέλεσε κόρνερ και ο Πρόδρομος Ποτόσογλου με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ για τον Δωτιέα, ενώ στο 33′ ο Δημήτρης Καρέντζος με πλασέ από θέση βολής από εκτέλεση φάουλ του Θοδωρή Μολά έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος και στο 60′, ο Φουκαλάς με πλασέ από θέση βολής έβαλε ξανά σε θέση οδηγού στο σκορ τον Δωτιέα, ενώ ο Αλέξανδρος Κακαζούκης πέτυχε τη νέα ισοφάριση στο σκορ και το 2 – 2 στο 72′ με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Στο 78ο λεπτό ο Γιώργος Τσατσαλίδης τροφοδότησε τη μπάλα στον Νίκο Γελαλή και ο τελευταίος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση και το 3 – 2, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα ο Τσατσαλίδης είχε δοκάρι με προσπάθεια από θέση βολής.

Δωτιέας Αγιάς (Θοδωρής Στεργιάδης): Ρούσσος, Ποτόσογλου, Ντελής, Χονδροδήμος, Γεωργοβίτσας, Φουκαλάς (66′ Μαγιάκος), Πασιάς, Κορλός, Κατσής, Γελαλής (90’+2′ Χαλδούπης), Τσατσαλίδης.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Γκατζιούρας, Σέτζας (55′ Κακαζούκης), Σκούπρας, Καρέντζος, Ζαμπέτας, Τσιρογιάννης, Μολάς, Μπέτσης, Γκατζούλης (83′ Μαχούχας), Ντούρας (85′ Μάτος).