Χορταστικό ματς στην Υπέρεια με νικητή τον Παναγροτικό Νίκαιας!

Σε ένα γεμάτο παιχνίδι από γκολ, ο Παναγροτικός Νίκαιας πανηγύρισε ακόμη ένα ντέρμπι με αντίπαλο αυτή τη φορά τη Δόξα Υπέρειας και σε ματς που οι «πράσινοι» επικράτησαν με σκορ, 4 – 2!

Η ομάδα του Βαγγέλη Μπρισίμη έφυγε νικήτρια και από το παιχνίδι στην Υπέρεια και έτσι συνεχίζει στη δεύτερη θέση και στο μείον δύο από τη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας σαράντα επτά βαθμούς.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Γιώργου Λυκοκώστα δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στους τριάντα πέντε βαθμούς και την έβδομη θέση.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο (!) με τον Ηλία Χριστοδούλου να «ανοίγει» το σκορ στο 48′ και τον Αχιλλέα Γκουντίκα να σκοράρει για το 0 – 2 στο 52ο λεπτό.

Η μείωση του σκορ και το 1 – 2 ήρθε στο 67ο λεπτό από τον Κώστα Ντόντο με κοντινή προβολή, ενώ στο 77′ ο Παναγροτικός Νίκαιας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3 με τον Τσούρα κι ενώ στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο προπονητής της Υπέρειας, Γιώργος Λυκοκώστας από τον κ. Μπουρουζίκα καθώς χτύπησε με δύναμη μία μπάλα μπροστά από το πάγκο του.

Στη συνέχεια του ματς και στο 81′ ο Κωνσταντίνος Παπαδόντας μείωσε σε 2 – 3 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, εκεί όπου ήρθε η σειρά του Δημήτρη Σέτζα να σκοράρει στο 85′ με πλασέ από τη κάθετη πάσα του Ηλία Χριστοδούλου.

Από πλευράς ευκαιριών η Δόξα Υπέρειας απείλησε με τους Αλέξη Τζατζάκη, Κώστα Κουσιώρα και Στέφανο Σουλτούκη, όπως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο περιπτώσεις πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Από την άλλη, για τον Παναγροτικό Νίκαιας είχαν σημαντικές στιγμές εκτός των γκολ οι Ηλίας Χριστοδούλου και Αλέξανδρος Φάσσας, με το 2 – 4 να είναι το τελικό σκορ…

Δόξα Υπέρειας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γεωργούλας, Δημητρίου, Τραμπάκουλος, Ντόντος, Πρίφτης, Σαΐτης, Παπαδόντας, Γκατζόγιας, Τζατζάκης, Σουλτούκης, Κουσιώρας.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Πανδρεμένος, Ψαρούλης Αντ., Σώκος, Αετόπουλος (46′ Σέτζας), Γκουντίκας, Τσούρα (85′ Ψαρούλης Δ.), Χουσενάι, Χριστοδούλου, Φάσσας (77′ Ανδρεόπουλος), Αλατάς (60′ Καραφέριας).