(Χ)ορταστικό ματς στη Μαρμαρίνη…

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στη Μαρμαρίνη, εκεί όπου η τοπική ομάδα υποδέχθηκε τη Πελασγιώτιδα για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας και το 2 – 2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ένα παιχνίδι με τέσσερα τέρματα ανάμεσα στις ομάδες που ήθελαν τους τρεις βαθμούς για διαφορετικούς λόγους.

Με αυτό τον βαθμό της ισοπαλίας, οι «κόκκινοι» των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα έφθασαν τους δέκα επτά βαθμούς, ενώ η ομάδα του Κώστα Μπακατσή έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 10ο λεπτό, ο Θοδωρής Ποτός βρήκε με σέντρα στο πρώτο δοκάρι τον Κώστα Νεστορίδη και ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός με πλασέ έβαλε τη Πελασγιώτιδα μπροστά στο σκορ.

Η απάντηση από τη Μαρμαρίνη ήταν άμεση, καθώς ο Μιχάλης Κρητικός τροφοδότησε τον Μάκη Κωσταρέλλο και ο τελευταίος με σουτ ισοφάρισε για το 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, η Πελασγιώτιδα κέρδισε πέναλτι με τον Ηλία Λαζαρίδη και ο Παναγιώτης Τσιαντούλης ήταν εύστοχος για το 1 – 2.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν νέα απάντηση στα γκολ και μάλιστα με την εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Σαμαρά στο 68′ όπου έγινε το 2 – 2 και αυτό αποτέλεσε το τελικό σκορ.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Γκέκας, Βλάχος, Σταμελάκης (50′ Κυμπούρης), Κωσταρέλλος, Νταλιάνι, Ντούρμας (57′ Σαμαράς), Φαρμάκης, Γκαντόγλου (90′ Καλαϊτζίδης), Κρητικός (90′ Βασιλόπουλος), Νικολούδης.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Κοντογιάννης (80′ Ιορδανίδης), Γούργος, Γκόγκος Π., Νεστορίδης, Μούτος, Τσιαντούλης, Ποτός, Τσιγγάνης, Λαζαρίδης (80′ Χατζής), Τσέλα.