(Χ)ορταστικό ματς στη Νέα Πολιτεία…

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στη Νέα Πολιτεία, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη με την Ανάβρα με σκορ 2 – 2.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι κατακτώντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με τον βαθμό αυτό η ομάδα του Κώστα Τσότσου έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση, ενώ το συγκρότημα του Γιώργου Λυκοκώστα έχει ένα βαθμό λιγότερο και συνεχίζει στη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Τόλης Ταρταμπούκας έβαλε μπροστά την Αστραπή στο σκορ, ενώ με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έφερε το ματς στα ίσια.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 53′,οι «πορτοκαλί» ξανά μπήκαν μπροστά στο σκορ, με τον Ταρταμπούκα να σημειώνει το 2 – 1 και να πετυχαίνει παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Όμως, η Προοδευτική είχε και πάλι απάντηση στο ματς, με τον Σπύρο Καρπέτη στο 74ο λεπτό καθώς βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2 κι ενώ είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα…

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Tσατσάρας, Σκόμπας, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφφές (90′ Σιώκας), Καλτσάς, Σκουλίδης, Φακίτσας, Ταρταμπούκας, Πράπας (73′ Γερακίνης).

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας (46′ Φιλοκώστας), Ντινούλης (39′ λ. τ. Κιούσσης), Αποστόλου, Τζαβέλλας, Γιαννουλέας, Ριζούλης, Καραντώνης, Κορδαλής, Παπαδόπουλος, Γκαραλιάκος (46′ Τσαγκαλάς), Σχοινάς (69′ Καρπέτης).