(Χ)ορταστικό ματς στη Χάλκη…

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας, εκεί όπου Ηρακλής Χάλκης και Αναγέννηση Πυργετού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 3 – 3!

Ένα συναρπαστικό ματς έχοντας έξι γκολ και ανατροπές του σκορ ήταν αυτό ανάμεσα σε Ηρακλή Χάλκης και Πυργετό και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Μάλιστα, με το αποτέλεσμα αυτό το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς και συνεχίζει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Αλεξίου έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» ο Χρήστος Ρέψης ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Ηρακλή Χάλκης στο σκορ, ενώ στο 5ο λεπτό ο Βασίλης Σινάνι ισοφάρισε σε 1 – 1 με σουτ από θέση βολής.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος και στο 40′, ο Χρήστος Ρέψης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πυργετού.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 55′, ο Χρήστος Ρέψης έβαλε ξανά τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ ένα λεπτό αργότερα, ο Γιώργος Βάρσος με πλασέ από θέση βολής έφερε και πάλι το ματς στα ίσια.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Χρήστος Βογιατζής αποβλήθηκε για λογαριασμό των γηπεδούχων και ο Ηρακλής Χάλκης συνέχισε με παίκτη λιγότερο.

Δέκα λεπτά μετά, ο Μιχάλης Γκανάβας με σουτ από θέση βολής μετά από ωραία ατομική ενέργεια πέτυχε την ανατροπή του σκορ και το 2 – 3, ενώ το τελικό 3 – 3 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε ο Γιώργος Ντινούλης με ωραίο τελείωμα.

Πάντως, εκτός των έξι τερμάτων που σημειώθηκαν οι παίκτες των δύο ομάδων είχαν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες με τους Χρήστο Ρέψη και Μπακαλούλη για τον Ηρακλή Χάλκης και τους Μιχάλη Γκανάβα, Γιάννη Τσιάρα και Γιώργο Βάρσο για τον Πυργετό…

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατηγιάννης, Βογιατζής Σ., Τζεμολάρι, Βογιατζής Χρ.,Ντινούλης, Μπακαλούλης, Λιντέρης, Ευαγγέλου, Γκουγκότης (61′ Νικολαΐδης), Ρέψης, Καλογιάννης.

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Παναγιωτόπουλος, Καμάμι, Κατσιάβας, Δημόπουλος, Περκέτσι, Σινάνι Β., Ρακίπι Άγγ., Σούπας (42′ λ.τ. Ρακίπι Ν.), Σινάνι Κ., Γκανάβας, Βάρσος (80′ λ.τ. Τσιάρας).