(Χ)ορταστικό ματς στον Ευαγγελισμό

Ευχαριστημένοι έφυγαν από το γήπεδο του Ευαγγελισμού Ελασσόνας όσοι βρέθηκαν για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Δρυμό για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Το τελικό 3 – 3 μπορεί να μην είχε νικητή, όμως αμφότεροι ευχαριστήθηκαν τον σημερινό αγώνα. Η ομάδα του Γιώργου Κωσταλάκη με το σημερινό βαθμό έφθασε τους δέκα έξι πόντους, τριάντα ένα βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Φάνη Τσέλιου μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.

Στο 10ο λεπτό ο Θώμος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έβαλε σε θέση οδηγού τον Κεραυνό Δρυμού, όμως με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ράντζας με σουτ από το χώρο του κέντρου έφερε το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη και στο 58′ ο Πετκολάι με κοντινή προβολή ύστερα από τη σέντρα του Μεσούρ πέτυχε το 1 – 2, ενώ ο ίδιος παίκτης επτά λεπτά μετά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3.

Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, όπου αρχικά στο 75ο λεπτό ο Αποστόλης Φάκας με σουτ μείωσε σε 2 – 3, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σωτήρης Μπουζούκης με δικό του τέρμα σημείωσε το 3 – 3, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Πάντως, από το 35′ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο κ. Τέγος έδειξε τη δεύτερη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα στον Γιώργο Κωσταλάκη και ο Ευαγγελισμός τελείωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Γιώργος Κωσταλάκης): Χανανάς, Μπατσίλας (50′ Ριγκέ), Μουταφίδης, Φράντζας Αθ., Κωσταλάκης, Μπουζούκης Σ., Τσάτσος, Φάκας Απ., Κότυλης Ι., Ντόκος Δ. (65′ Λιόλιος), Φάκας Χ. (70′ Αλμήτσιας).

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Κατοντικίδης, Μενσούρ, Γκαντούνας Β., Μπούτλας, Γαλανός, Καραποστόλης, Δόλγυρας (70′ Ζιάρρας), Τριανταφύλλου, Θώμος (60′ Φακής), Πετκολάι, Ζιώγας (46′ Δρυστέλλας).