(Χ)ορταστικό ματς στο Αβέρωφ…

Σε ένα γεμάτο από γκολ παιχνίδι (2 – 2), ΠΑΟΛ Αβέρωφ και Αστέρας Μελισσοχωρίου μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 25η «στροφή» του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα παρά τη σημερινή ισοπαλία παρέμεινε στη κορυφή όπου έφθασε τους πενήντα δύο βαθμούς, ενώ από την άλλη, το αξιόμαχο σύνολο του Μελισσοχωρίου που αγωνίστηκε στο παιχνίδι με πολλές απουσίες ποδοσφαιριστών, έφθασε τους τριάντα εννιά πόντους και συνεχίζει στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 13ο λεπτό του αγώνα ο Νούσιας έβαλε μπροστά το Μελισσοχώρι στο σκορ, ενώ σε ένα δίλεπτο ο Γιώργος Ελευθέρογλου βρήκε δίχτυα δύο φορές (25′) και (27′) και έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Στη συνέχεια είχαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετά καλό ρυθμό και τη μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω.

Στο δεύτερο μέρος και στο 48ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με δυνατό σουτ του Ζαφειρίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όπου και δέχθηκε τη μπάλα από το βολέ που έκανε ο τερματοφύλακας και συμπαίκτης του, Σωτήρης Κουκούτσης.

Τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν να πιέζουν μετά το 2 – 2, ωστόσο χάθηκαν ευκαιρίες στη συνέχεια του ματς και από τις δύο ομάδες, με αποκορύφωμα το οριζόντιο δοκάρι του Μουμίν Μπιρόλ στο 60′ με αυτό να αποτελεί το τελικό σκορ στην εν λόγω αναμέτρηση.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Πατρίκης (65′ Στεργίου), Μήτσιος, Κοτρώτσιος (65′ Τάχος), Σγουραλής, Μπαστούνης, Λιλολάρι, Κουσιάς, Ελευθέρογλου Γ., Μπαρούτας (83′ Γκουτσιούδης), Γραμμένος (84′ Δελητζάνης).

Αστήρ Μελισσοχωρίου: Κουκούτσης, Σδράλης Αλ., Μαλαχτάρης, Μανακούσιος, Αβδουλάς, Μπιρόλ, Λιάγκας, Χαρούλης (90′ Παπαϊωάννου), Νούσιας (88′ Ζαρκαδής), Ζαφειρίου, Διαμαντής (90′ Διαμαντής).