(Χ)ορταστικό ματς στο «Γ. Μητσιμπόνας»

Δίχως νικητή έληξε η αναμέτρηση στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’», εκεί όπου ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης υποδέχθηκε τον Λαρισαϊκό για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας και οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ, 2 – 2.

Με το σημερινό βαθμό λοιπόν, η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς και συνεχίζει στη τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ αντίθετα, το συγκρότημα του Γιώργου Χατζή έφθασε τους δέκα πέντε πόντους και βρίσκεται στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Διονύσης Ιορδανίδης με δυνατό πλασέ από θέση βολής πέτυχε το 1 – 0 για τον Πανιώνιο, ενώ ο Κώστας Δαλαμπύρας με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια πέντε λεπτά αργότερα.

Στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό, ο Πανιώνιος πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ, με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Παϊτέρη, ενώ το τελικό σκορ και το 2 – 2 διαμορφώθηκε στο αμέσως επόμενο λεπτό, όπου ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης με πλασέ μέσα από τη περιοχή κέρδισε τον Νίκο Ιορδανίδη κι έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Γκαρίτης, Βασιλείου Π., Φλώρος, Σκέντζας, Παϊτέρης Π. Σ. (70′ Ελιζόπουλος Σ.), Παπαγεωργίου (46′ Δημόπουλος), Χαν, Κίτσας Γ. (60′ Ελιζόπουλος Ν.), Παϊτέρης Π. Ν., Ιορδανίδης Δ.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Γεωργούλας (82′ λ.τ. Τάσης), Μικερτζής (54′ Τσιμπουκλής), Καραΐσκος, Κωφός, Βασιλείου, Γκέκας (66′ Μπουζώνας), Ανδρώνης, Δαλαμπύρας (77′ Βάσσος), Λίταινας, Κουτσιμάνης.