(Χ)ορταστικό ματς στο Μαυροβούνι!

Η Δόξα Υπέρειας κατάφερε να προηγηθεί με το «καλημέρα» της αναμέτρησης όμως μέσα σε ένα τέταρτο έμεινε πίσω στο σκορ και μάλιστα με δύο τέρματα διαφορά και εν τέλει κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 3 – 3 απέναντι στη Χαραυγή.

Έτσι οι αετοί μετράνε 11 βαθμούς και βρίσκονται στην 8η θέση του πρώτου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 1′ με δράστη τον Κερμελίδη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα του Πολύζου και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με κοντινή προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και αναταραχή στα καρέ της Δόξας.

Ενώ δέκα λεπτά αργότερα έπειτα από νέα εκτέλεση κόρνερ και λάθος έξοδο του τερματοφύλακα της Δόξας η Χαραυγή κατάφερε να φέρει τούμπα την αναμέτρηση.

Μάλιστα με την συμπλήρωση είκοσι λεπτών οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν αέρα δύο τερμάτων έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του κ. Τσιτσιούμη πίεσαν ασφυκτικά και στο 65′ κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3 με πλασέ του Κερμελίδη και πάλι έπειτα από ασσιστ του Πολύζου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων ο Θανάσης Δημητρίου με κοντινό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Δύο λεπτά αργότερα ο Πολύζος σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο τελευταίο τέταρτο οι φιλοξενούμενοι έχασαν σωρεία ευκαιριών με τους Κερμελίδη, Πολύζο και Αθανασίου όμως το 3-3 παρέμεινε μέχρι την λήξη της αναμέτρησης.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης, Ευθυμιάδης, Γεράσης, Τσούνη(60′ Δημητρίου Θανάσης), Τσιούρης Νίκος, Τριαντάφυλλου(60’Τσιούρης Γιώργος), Τσακουρίδης, Γκατζόγιας, Κερμελίδης, Πολύζος, Δημητρίου Απ (25′ Καλφόγλου).