«Χ»ορταστικό παιχνίδι στους Χαλκιάδες

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων προηγήθηκε δις στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Φορτούνα Κουτσόχερου όμως δέχθηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται με τον βαθμό της ισοπαλίας που προσέφερε στις δύο ομάδες το τελικό 2 – 2.

Στα της αναμέτρησης οι «ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 20’ όταν έπειτα από πάσα του Νασιούλα ο Άγγελος Τασιόπουλος έκανε όμορφο πλασέ από τα δεξιά και άνοιξε το σκορ.

Στο πρώτο μέρος οι παίκτες του Βασίλη Τσιανάκα έφτασαν ακόμη δυο φορές κοντά στο γκολ όμως αρχικά στο 30’ ο Πέτσας είδε την προσπάθεια του να σταματάει στον αντίπαλο τερματοφύλακα ενώ δέκα λεπτά αργότερα η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνιάδη πέρασε μόλις άουτ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 60’ είχαμε μια μίνι διακοπή πέντε λεπτών ελέω κάποιων αψιμαχιών ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με τέρμα του Παζάρα στο 70′ να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αντωνιάδης εκτέλεσε το φάουλ ο αντίπαλος τερμτοφύλακας έδιωξε σθεναρά ο Νασιούλας πήρε το ρίμαουντ και με προβολή έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Μέγα Αλέξανδρο.

Η χαρά των γηπεδούχων όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς οκτώ λεπτά αργότερα το Κουτσόχερο κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου το παιχνίδι με τον Λεωνίδα Τσιούτσια.

Μάλιστα ο Μέγας Αλέξανδρος έμεινε και με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά καθώς στο 90’ αποβλήθηκε ο Κουτσόπουλος με απευθείας κόκκινη κάρτα έπειτα από αψιμαχία με αντίπαλο.

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Βασίλης Τσιανάκας): Κονατσιώτης, Μακρυγιάννης, Κυριάκου, Ζαχόπουλος, Κουτσόπουλος, Αντωνιάδης, Μητσόπουλος, Νιαβής (60’ Αναγνώστου), Νασιούλας, Πέτσας (92’ Λαζαρίδης), Τασιόπουλος (85’ Σδράλης).

Φορτούνα Κουτσοχείρου (Βασίλης Κυριάκος): Τσιάντας, Ντάφος, Τσιρογιάννης, Μητράκας, Μπακογιάννης, Τάσιος, Ξύτσας (65’Μπαταβάνης), Παπαδόπουλος (70’Γκίκας) Παζάρας, Σαγώνας, Τσιούτσιας Λ.