(Χ)οταστικό ματς στη Μελιβοία!

Ακόμη ένα παιχνίδι που δεν ανέδειξε νικητή στη 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, είναι αυτό ανάμεσα σε Φιλοκτήτη Μελιβοίας και Πελασγιώτιδα.

Το τελικό σκορ (2 – 2) δίνει τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες και είναι ακόμη ένας αγώνας όπου σε αυτή την αγωνιστική κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Έτσι, η ομάδα του Νίκου Παπανικολάου έφθασε τους δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα και το σύνολο του Κώστα Μπακατσή με αυτή την ισοπαλία έφθασε τους οκτώ βαθμούς.

Στο 9ο λεπτό του αγώνα ο Βάνης ευτύχησε να βάλει μπροστά τη Μελιβοία στο σκορ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Άρη Καπετάνιου.

Πέντε λεπτά μετά, η Πελασγιώτιδα έφερε το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Παναγιώτη Τσιαντούλη, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ποτός με πλασέ μετά από βαθιά πάσα του Τσιγγάνη ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και το 1 – 2, σε μία φάση με δύο ποδοσφαιριστές που ξεχωρίζουν ήδη με την ομάδα του Κώστα Μπακατσή!

Στο 90′ ο Μυλωνάς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Δεδικούση και οι γηπεδούχοι συνέχισαν το ματς με παίκτη λιγότερο.

Ένα λεπτό μετά, ο Χατζής είχε μοναδική χαμένη ευκαιρία με σουτ όπου η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Το τελικό 2 – 2 διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Παύλος Καψάλης έκανε τη σέντρα και ο Άρης Καπετάνιος που πήδηξε πιο ψηλά από όλους έκανε το 2 – 2 και κέρδισε τον Βασίλη Μαστοροδήμο για το τελικό σκορ!

Οι άνθρωποι της Πελασγιώτιδας εκφράζουν παράπονα από τη διοίκηση του Φιλοκτήτη Μελιβοίας για τη φιλοξενία στο μεταξύ τους παιχνίδι όπως και παράπονα προς το πρόσωπο του διαιτητή κ. Δεδικούση και του α’ βοηθού κ. Ζαχαρού από τις αποφάσεις που πήραν στην αναμέτρηση…

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Κοταρέλας, Μυλωνάς, Μαλλιάρας, Καπετάνιος, Λαδάς, Παπαρίζος (46′ Ντούμος), Κουβαράς, Γκουντάρας (71′ Καψάλης Π.), Βάνης, Πασιάς.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Λαζαρίδης (71′ Νυχτερίδας), Μαριγκούδης, Γκόγκος Β. (57′ Ζυγογιάννης), Γούργος (86′ Ντογκάνι), Θώμος, Γελαλής, Τσιαντούλης, Μούτος, Ποτός, Τσιγγάνης (77′ Χατζής).