(Χ)οταστικό ματς στον Αμπελώνα…

Παιχνίδι που σημειώθηκαν τέσσερα γκολ (2 – 2) και δεν είχε νικητή ήταν αυτό στον Αμπελώνα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τη Δόξα Βλαχογιαννίου για τη 10η αγωνιστική της Α’ DE-TOX Λάρισας…

Οι «πράσινοι» του Νίκου Κακανούλια με τον βαθμό της ισοπαλίας έφθασαν τους πέντε βαθμούς, ενώ το σύνολο του Νίκου Φακίτσα έφθασε τους δέκα βαθμούς και αναρριχήθηκε στην ενδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 5ο λεπτό, ο Αχιλλέας Αλεξόπουλος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έκανε το 1 – 0 με πλασέ, ενώ ο Αμπελωνιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 23′, καθώς ο πορτιέρο, Μπάμπης Βραζιτίκος αποβλήθηκε από τον κ. Βασιλό με κόκκινη κάρτα καθώς ανέτρεψε τον Κώστα Κωνσταντινίδη και κάτω από την εστία των γηπεδούχων αγωνίστηκε για το υπόλοιπο του ματς ο Βαρσάμης.

Το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 36ο λεπτό με το γκολ του Κλεάνθη Ράχη με πλασέ από ατομική ενέργεια του Κωνσταντινίδη και το 1 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 52′ ο Χρήστος Νάτσης σκόραρε σε ακόμη ένα παιχνίδι και έβαλε τη Δόξα μπροστά στο σκορ κι έκανε το 1 – 2 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων.

Ο Αμπελωνιακός αν και με δέκα παίκτες κατάφερε να πετύχει νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2 στο 65′ με τον Αχιλλέα Αλεξόπουλο και να διαμορφώσει ο ίδιος το τελικό σκορ, αφού τίποτε δεν άλλαξε στη συνέχεια του αγώνα…

Αμπελωνιακός (Νίκος Κακανούλιας): Βραζιτίκος, Γκιόνα, Πάνου, Μεσημέρης, Αλεξόπουλος Αχ., Δαλακώνης, Χατζούλης, Κατσής (25′ Βαρσάμης), Βούκιας (55′ Αλεξόπουλος Στ.), Κουδέρης (80′ Παπαζιάκας), Κυρίτσης (87′ Φετάου).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γεωργούλας, Παληγιάννης, Γκουρομπίνος (65′ λ.τ. Λιόλιος), Κολιός, Φράτζας, Πέτρου (55′ Τασούλης), Κωνσταντινίδης, Κοντοθανάσης, Ράχης, Νάτσης (75′ Τσιάρας), Αλεξίου.