Χρειάστηκε την επάναληψη ο Πύρρος

Σε μία ακόμη νίκη που τον διατήρησε στη κορυφή του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, έφτασε ο Πύρρος Λάρισας, κερδίζοντας στην επανάληψη και τον Κεραυνό Παραποτάμου με 3 – 1.

Με τη νίκη του αυτή, η ομάδα τυ Πύρρου διατηρήθηκε στη κορυφή του Ομίλου, μαζί με τη Προοδευτική Ανάβρας με 21 πόντους, ενώ στον αντίποδα η ομάδα του Κεραυνού είναι ήδη «μπλεγμένη» στην ουρά της βαθμολογίας και αγωνιστική με την αγωνιστική μπαίνει ολοένα και σε πιο επικίνδυνα μονονοπάτια.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (42′) ο Κάτσας μετά από όμορφη ατομική του προσπάθεια, με τον Κεραυνό Παραποτάμου να ισοφαρίζει πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (45’+1′) με τον Βαγγέλη Μπούμπουλη με σουτ στη κίνηση.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο παιχνίδι τους και στο 47′ ο Μούρι έδωσε το προβάδισμα και πάλι στους γηπεδούχους με τον Κάτση να διαμορφώνει με κεφαλιά το τελικό 3 – 1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μπουν και πάλι στο παιχνίδι, όταν από στημμένη μπάλα του Κώστα Τσιτσιούμη ο Μανδραβέλης προ κενής εστίας, αστόχησε, με το 3 – 1 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Πύρρος Λάρισας (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Βαρσάμης, Βελλής, Λεσάι (70΄Λίτσας), Μαρούδης, Κάτσης (82΄Αγκόλι), Τζόγκας, Πότσης, Μήτρος (80΄Καψαλός), Μούρι, Κάτσας.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζαρης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης, Μήλιος, Τσιτσιούμης, Κίκε, Ζίκος, Πάσχος, Κορδέλας (78′ Μητσογιάννης), Μπούμπουλης Β., Μανδραβέλης (90′ Πραγκαφίλης), Χατζής (61′ Βαλώζος).