Χρειάστηκε την επανάληψη ο Λαρισαϊκός!

Τη νίκη με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε ο Λαρισαϊκός στο γήπεδο του Ομορφοχωρίου, όπου κέρδισε την Αναγέννηση Ευαγγελισμού με 4 – 1 για τη 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Στο ντεμπούτο του Γιώργου Χατζή στον πάγκο του Λαρισαϊκού, οι «πράσινοι» επικράτησαν του συλλόγου του Χρήστου Κοτύλη κι έτσι έφθασαν τους έξι βαθμούς. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη τελευταία θέση χωρίς ακόμη να έχουν πάρει βαθμό.

Στο 3ο μόλις λεπτό του αγώνα, ο Νίκος Τσάτσος με σουτ από θέση βολής «άνοιξε» το σκορ στο ματς και πέτυχε το 0 – 1 για την Αναγέννηση.

Η απάντηση από τον Λαρισαϊκό ήρθε λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο. Πιο συγκεκριμένα, στο 42ο λεπτό ο Κώστας Δαλαμπύρας χρίστηκε σκόρερ με ωραίο σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

Στην επανάληψη τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Θάνος Ανδρώνης ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και με δικό του σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και το σκορ από 0 – 1 άλλαξε και έγινε 2 – 1.

Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Θοδωρής Τσιμπουκλής αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα με κεφαλιά μετά από βαθιά πάσα του Δημήτρη Καραΐσκου, ενώ το τελικό 4 – 1 διαμορφώθηκε στο 78ο λεπτό με το σουτ του Γιάννη Μπουζώνα ύστερα από τον όμορφο συνδυασμό με τον Θοδωρή Τσιμπουκλή.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Γεωργούλας Μ. (15′ λ.τ. Τάσης), Ρούμπος, Καραΐσκος, Δαλαμπύρας, Κουλούρης, Βασιλείου, Γκέκας, Ντούμος (55′ Καρανίκας), Λίταινας (75′ Μπουζώνας), Τσιμπουκλής, Ανδρώνης.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κοτύλης): Χανανάς, Βαλατσός, Κότυλης, Ντόκος Ι. (3′ λ.τ. Μητούλας), Καζάκης, Σιαμαντούρας (60′ Τόλιος), Φάκας, Ριγκέ, Ντόκος Δ., Ράντζας Κ. (63′ Αμήτσιας (70′ λ.τ. Μουταφίδης Στ.)), Τσάτσος.