Χρειάστηκε την επανάληψη!

Χάρη στο τέρμα του Αντώνη Γκαραλιάκου στο 70′, η Ανάβρα έφυγε από το Πουρνάρι με τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με 1 – 2 για την 20η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Οι «βυσσινί» του Γιώργου Λυκοκώστα σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας και συνεχίζουν στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας συγκεντρώσει πενήντα βαθμούς. Αντίθετα, η ομάδα του Αχιλλέα Μαστοροδήμου προσπάθησε σήμερα για το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο αυτό δεν ήρθε και το Πουρνάρι έμεινε στην έκτη θέση έχοντας μέχρι τώρα, είκοσι οκτώ βαθμούς.

Στο 28ο λεπτό ο Γιώργος Καραντώνης με δικό του τέρμα έβαλε τη Προοδευτική μπροστά στο σκορ, ενώ επτά λεπτά μετά ο Γιώργος Ζαϊρές έφερε το ματς στα ίσια με γκολ από πλεονεκτική θέση για γκολ και το 1 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού τώρα και στο 70′, ο Αντώνης Γκαραλιάκος έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Αναγέννησης, σημείωσε το 1 – 2 για την Ανάβρα και έδωσε τη νίκη στο συγκρότημα του Γιώργου Λυκοκώστα.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Κρητικός Ι., Κρητικός Θ., Κώτσιας, Ζαϊρές, Παπαδάμος (70′ Κρητικός Μ.), Τάτσιος, Νεμπεγλέρας, Μαλαμούδης, Γκουντάρας, Καφαντάρης, Λιόγκας (82′ Γκαντόγλου).

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Μαρκολέφας, Χονδροδήμος, Γιαννιτσεφτσής, Ντόντος, Σχοινάς, Καραντώνης, Βλάχος, Κορδαλής (75′ λ.τ. Κόγιος), Γκαραλιάκος, Αποστόλου (75′ Ιμπρούσι).