«Χρυσός» σκόρερ στο φινάλε ο Ραμάι

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Ανάβρας έφυγε η Δήμητρα Γιάννουλης, καθώς κέρδισε τη Προοδευτική με 1 – 0, χάρη στο τέρμα του Αντώνη Ραμάι στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι «βυσσινί» του Γιώργου Λυκοκώστα υποδέχθηκαν τους «πράσινους» του Νίκου Χρόνη και η ομάδα της Γιάννουλης με αυτή την εκτός έδρας νίκη έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς, ενώ στον αντίποδα, η Ανάβρα παρέμεινε στους είκοσι ένα πόντους και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Όσο κυλούσαν τα λεπτά και οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όλοι πίστευαν πως αμφότερες θα τελειώσουν το παιχνίδι δίχως γκολ και θα πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ωστόσο, ο Αντώνης Ραμάι με δικό του τέρμα με σουτ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήρθε για να κρίνει το παιχνίδι και να δώσει τους πολύτιμους βαθμούς στους «πράσινους» στη προσπάθεια που κάνουν για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις, με το 0 – 1 να παραμένει έως το τελευταίο σφύριγμα του κ. Καραγιάννη.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Φιλοκώστας (75′ λ.τ. Ξύτσας), Τζιάφος, Γεννητσεφτσής, Τσαγκαλάς, Τζαβέλλας, Μπρούσια (90′ Πράττος), Ριζούλης, Κορδαλής, Γιαννουλέας, Γκαραλιάκος, Παπαδόπουλος.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Μαστοροδήμος, Σαπάκος (80′ Ραπτόπουλος), Τατσελάρι, Βιλανάκης, Γκουντρουμπής, Παπακωνσταντίνου, Μαυρουδής (70′ Ράπτης), Μπάμπαλης, Χατζηγρηγορίου, Ραμάι (90′ Ασπετάκης), Γκαλγκανόπουλος (70′ Καρέλας).