Χωρίς αλλαγές στις κορυφές των Ομίλων της Γ΄ ΕΠΣΛ

Χωρίς αλλαγές στις κορυφές του 1ου, 2ου και 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας ολοκληρώθηκαν οι 13η, 14η και 11η Αγωνιστική αντιστοίχως.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Άγιος Θωμάς 2 – 1 Κρήνη
Τερψιθέα 3 – 0 Άγιος Γεώργιος
Σταυρός 1 – 5 Χαλκιάδες
Μυραϊκός 1 – 2 Βασιλί
Ρεπό Κουτσόχερο

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Κουτσόχερο      32 – 9   27 *
2. Κρήνη      28 – 9   24

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Βασιλί      15 – 6   23 *

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Άγιος Θωμάς      15 – 16   20
5. Χαλκιάδες      27 – 19   19
6. Τερψιθέα     20 – 11   15 *
7. Μυραϊκός      18 – 25   8
8. Άγιος Γεώργιος      6 – 19    -1 *
9. Σταυρός      6 – 53   -2

* Έχουν κάνει το ρεπό τους.
** Άγιος Γεώργιος και Σταυρός ξεκίνησαν με -6 από πέρυσι. Με -2 η Τερψιθέα.

Η Επόμενη (14η) Αγωνιστική 

Άγιος Γεώργιος 10/03 Κουτσόχερο
Χαλκιάδες 10/03 Άγιος Θωμάς
Βασιλί 10/03 Τερψιθέα
Σταυρός 10/03 Μυραϊκός
Ρεπό Κρήνη

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βερδικούσια Αναβ. Δελέρια
Κρανιά 0 – 3 α.α. Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 1 – 1 Μαρίνος Αντύπας
Πηνειός Λάρισας 2 – 0 Δασοχώρι
Ρεπό Μεγ. Ελευθεροχώρι

Η Βαθμολογία (14η Αγωνιστική)

1. Δασοχώρι      30 – 12   28
2. Βερδικούσια      29 – 12   24 * ** *****

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ακαδημία Ελασσόνας      36 – 14   24 *

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πηνειός Λάρισας      30 – 20   22 **
5. Μεγ. Ελευθεροχώρι      14 – 25   13 *
6. Μαρίνος Αντύπας      23 – 28   13 **
7. Δελέρια      19 – 23   12 * **
8. Καλύβια      11 – 22   9 **

Έχουν κάνει το ρεπό τους.
** 
Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
*** 
Το Δασοχώρι και τα Καλύβια έχουν -2 από πέρυσι.
**** Ο Δευκαλίων Κρανιάς αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
****** Έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.

Η Επόμενη (15η) Αγωνιστική 

Μαρίνος Αντύπας 18/03 Δελέρια
Δασοχώρι 18/03 Καλύβια
Ακαδημία Ελασσόνας 18/03 Βερδικούσια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 3 – 0 α.α. Κρανιά
Ρεπό Πηνειός Λάρισας

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αρμένιο 2 – 0 Ομόνοια
Λάρισα ΄88 3 – 0 α.α. Καλαρρύτες
Αιγάνη 3 – 1 Αετόλοφος
Γαλήνη 4 – 0 Ελάτεια
Ρεπό Διογένης

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Αιγάνη      31 – 14   28
2. Αρμένιο       20 – 7   24

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Αετόλοφος      18 – 10   17

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Γαλήνη      23 – 17   14
5. Ομόνοια       11 – 17   13
6. Ελάτεια      12 – 20   13
7. Λάρισα ΄88      12 – 7   13
8. Διογένης      8 – 24   1 *

* Έχουν κάνει το ρεπό τους.
** Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική 

Ομόνοια 10/03 Γαλήνη
Ελάτεια 10/03 Αετόλοφος
Καλαρρύτες 0 – 3 α.α. Διογένης
Αρμένιο 10/03 Λάρισα ΄88
Ρεπό Αιγάνη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...