Χωρίς “απώλειες” οι πρωτοπόροι στη Β΄ ΕΠΣΛ

Γκολ και θέαμα προσέφεραν για μια ακόμη αγωνιστική τα σωματεία της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας του 1ου, 2ου και 3ου Ομίλου. Και στους τρεις Ομίλους οι πρωτοπόροι συνέχισαν χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας 1 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 2 – 0 Πλατανούλια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 1 – 3 Δρυμός
Ροδιακός 16/12 Βερδικούσια
Συκέα 16/12 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καλύβια 16/12 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      27 – 10   22
2. Βαλανίδα      16 – 10   21
3. Ροδιακός      18 – 7   19 *
4. Ακαδημία Τυρνάβου      17 – 5   16
5. Βερδικούσια      13 – 7   15 *
6. Ακαδημία Ελασσόνας      17 – 14   15
7. Πλατανούλια      11 – 12   14
8. Συκέα      23 – 16   12 *
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      9 – 20   7 *
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      11 – 21   4 *
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      12 – 25   3
12. Καλύβια      4 – 31   0 *

* Αγωνίζονται τη Κυριακή 16/12.

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 22/12 Βερδικούσια
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 22/12 Ροδιακός
Δρυμός 22/12 Συκέα
Πλατανούλια 22/12 Καλύβια
Ακαδημία Τυρνάβου 22/12 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βαλανίδα 23/12 Ακαδημία Ελασσόνας

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Άγιος Γεώργιος 0 – 4 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 4 – 2 Κρήνη
Ναρθάκι 2 – 0 Ζάππειο
Μυραϊκός 2 – 0 Σταυρός
Χαλκιάδες 1 – 1 Αναγέννηση Φαρσάλων
Βασιλί 1 – 1 Υπέρεια

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      24 – 3   23
2. Ναρθάκι      27 – 8   23
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      20 – 9   20
4. Υπέρεια      17 – 9   17
5. Χαλκιάδες      27 – 11   16
6. Ζάππειο      15 – 11   15
7. Βασιλί      18 – 13   13
8. Μυραϊκός      10 – 24   10
9. Κρήνη      22 – 24   9
10. Ακαδημία Φαρσάλων      11 – 21   7
11. Άγιος Γεώργιος      7 – 26   1
12. Σταυρός      1 – 42   1

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Κρήνη 23/12 Βαμβακού
Ζάππειο 23/12 Άγιος Γεώργιος
Σταυρός 23/12 Ακαδημία Φαρσάλων
Αναγέννηση Φαρσάλων 23/12 Ναρθάκι
Υπέρεια 23/12 Μυραϊκός
Χαλκιάδες 23/12 Βασιλί

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Στόμιο 0 – 1 Πυργετός
Χειμάδι 2 – 5 Κουλούρι
Γόννοι 3 – 0 Παραπόταμος
Δίας 1 – 7 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 5 – 2 Καλοχώρι
Σ.Σ. Ραψάνης 3 – 0 Ελάτεια

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      30– 8   25
2. Γόννοι      24 – 14   19
3. Σ.Σ. Ραψάνης      23 – 11   19
4. Μαρμαρίνη      27 – 12   17
5. Αιγάνη      24 – 12   16
6. Πυργετός      24 – 17   15
7. Χειμάδι      22 – 21   13
8. Παραπόταμος      13 – 21   10
9. Στόμιο      10 – 18   10
10. Καλοχώρι      13 – 27   5
11. Ελάτεια      11 – 27   4
12. Δίας      11 – 44   3

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Κουλούρι 23/12 Πυργετός
Παραπόταμος 23/12 Στόμιο
Μαρμαρίνη 23/12 Χειμάδι
Καλοχώρι 23/12 Γόννοι
Ελάτεια 23/12 Δίας
Αιγάνη 23/12 Σ.Σ. Ραψάνης

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...