Χωρίς απώλειες Ροδιά, Ευαγγελισμός στον 1ο Όμιλο – Ακάθεκτοι Χάλκη & Καλοχώρι στον 2ο

Συνεχίζει να οδηγεί τη κούρσα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας ο Ροδιακός που κέρδισε με 4 – 0 την Ακαδημία Ελασσόνας στο ντέρμπι κορυφής.

Στη δεύτερη θέση του Ομίλου πέρασε η Αναγέννηση Ευαγγελισμού με τη νίκη της με 3 – 1 επί του Μύτικα Καλυβίων, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και ο Ηρακλής Πλατανουλίων της Συκέας και πέρασε τη 3η θέση του Ομίλου.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ροδιακός 4 – 0 Ακαδημία Ελασσόνας
Συκέα 1 – 3 Πλατανούλια
Δασοχώρι 3 – 0 α.α. Χαραυγή
Μαρίνος Αντύπας 0 – 1 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3 – 1 Καλύβια
Καρυά 4 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Ροδιακός      34 – 8   24
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      26 – 14   23

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Δασοχώρι      26 – 8   23

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ακαδημία Ελασσόνας      21 – 16   21
5. Πλατανούλια      23 – 11   20
6. Μεγ. Ελευθεροχώρι      17 – 20   17
7. Συκέα      20 – 17   15
8. Καλύβια      16 – 28   14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      19 – 20   13
10. Καρυά     26 – 28   13
11. Μαρίνος Αντύπας      8 – 30   3

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Ροδιακός 02/02 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Καρυά 02/02 Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας 02/02 Δασοχώρι
Πλατανούλια 02/02 Μαρίνος Αντύπας
Χαραυγή 0 – 3 α.α. Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 02/02 Καλύβια

2ος Όμιλος

Με νίκες συνέχισαν Ηρακλής Χάλκης και Αναγέννηση Καλοχωρίου στον 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, αυξάνοντας μάλιστα τη διαφορά από την 3η θέση και την Ανθούπολη που έμεινε στο 1 – 1 με τον Τοξότη Λάρισας.

Πλησιάζει στη 3η θέση η Αναγέννηση Πυργετού που επικράτησε της Θύελλας Ελάτειας με 4 – 0 εκτός έδρας. Νίκη και για Αμπελόκηπους. Ισοπαλία στο Νέο Περιβόλι (Αστέρας – Θερμαϊκός Στομίου 1 – 1).

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αετόλοφος 1 – 3 Ηρακλής Χάλκης
Νέο Περιβόλι 1 – 1 Στόμιο
Ελάτεια 0 – 4 Πυργετός
Αμπελόκηποι 2 – 1 Ομορφοχώρι
Ανθούπολη 1 – 1 Τοξότης Λάρισας
Καλοχώρι 6 – 1 Λάρισα ΄88

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      41 – 10   29
2. Καλοχώρι      35 – 15   28

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      31 – 14   22

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      23 – 19   18
5. Αμπελόκηποι      13 – 13   16
6. Ελάτεια      18 – 28   15
7. Τοξότης Λάρισας      17 – 19   14
8. Ομορφοχώρι      14 – 21   10
9. Αετόλοφος      17 – 22   9
10. Στόμιο      13 – 19   7
11. Νέο Περιβόλι      16 – 38   5
12. Λάρισα ΄88      12 – 31   4

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική

Καλοχώρι 01/02 Ηρακλής Χάλκης
Αετόλοφος 01/02 Ελάτεια
Λάρισα ’88 01/02 Αμπελόκηποι
Πυργετός 01/02 Ανθούπολη
Ομορφοχώρι 01/02 Νέο Περιβόλι
Τοξότης Λάρισας 01/02 Στόμιο

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...