(Χ)ωρίς νικητή στην Αγιά…

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι στην Αγιά ανάμεσα στον Δωτιέα και τον Δαμασιακό, με το 1 – 1 να αποτελεί το τελικό σκορ στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣΛ!

Με τον βαθμό της ισοπαλίας αυτόν λοιπόν, η ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Μπουκουβάλα έφθασε τους είκοσι οκτώ μετά και το πέρας της αγωνιστικής αυτής.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 75ο λεπτό, ο Γιώργος Τσατσαλίδης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έκανε το 1 – 0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ τρία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Θοδωρή Τσιάλτα με σουτ στη κίνηση από πλεονεκτική θέση και το 1 – 1 αποτέλεσε τελικό σκορ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νίκος Γελαλής είχε μεγάλη ευκαιρία να σημειώσει δεύτερο γκολ για τον Δωτιέα, όμως η μπάλα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Δαμασιακού και έπειτα κατέληξε άουτ.

Δωτιέας Αγιάς (Θοδωρής Στεργιάδης): Ρούσσος, Γούτος, Ποτόσογλου, Ντελής, Κορλός, Μπαλαμώτης, Ντακούλας, Κατσής (70′ Βλάχος), Πασιάς (46′ Χονδροδήμος), Γελαλής, Τσατσαλίδης (90′ Γεωργοβίτσας).

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Βλιώρας, Ιωαννίδης, Γεωργατζιάς, Ντόκος, Μπακαΐμης, Μουσιάρης, Νάτσης, Τσιάλτας, Λούτσος, Αμπατζίδης (85′ Λέτσιος), Φούντας (90′ Αγραφιώτης).