(Χ)ωρίς νικητή στη Μελιβοία…

Το γρήγορο γκολ του Άρη Καπετάνιου (3′) ισοφάρισε ο Γιώργος Ζιώγας (82′) κι έτσι Φιλοκτήτης Μελιβοίας και Κίσσαβος Συκουρίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας λοιπόν, οι δύο ομάδες έφθασαν τους δέκα πέντε βαθμούς και «μοιράζονται» την ένατη θέση στη βαθμολογία.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα ο Νίκος Γκουντάρας τροφοδότησε τη μπάλα στον Άρη Καπετάνιο και ο τελευταίος έβαλε μπροστά τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας στο σκορ.

Προς το φινάλε του αγώνα και στο 82′, ο Κίσσαβος Συκουρίου πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με το δυνατό σουτ του Γιώργου Ζιώγα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Δημάκης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα κι έτσι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 18ο λεπτό ο Κίσσαβος Συκουρίου «φώναξε» για περίπτωση πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Κωνσταντίνο Τζιούρα, όμως ο κ. Ακρίβος είχε διαφορετική άποψη και έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι. Τέλος, ο Γιώργος Πλατσάς είχε μία σημαντική στιγμή στο 74′ για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, όμως πέρασε ανεκμετάλλευτη…

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Μαλλιάρας, Πασιάς, Δ., Ντούμος, Πασιάς Π., Καπετάνιος, Λαδάς, Βάνης, Μυλωνάς, Γκουντάρας (63′ Πλατσάς), Παπαρίζος Μ. (83′ Καψάλης), Παπαρίζος Ρ.

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Πατούνας, Βαρσάμης, Ζαϊρές, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Τόρης (46′ Λανάρας), Πότσης (77′ Ράπτης Γ.), Τζιούρας, Ριζούλης (90′ λ.τ. Ράπτης Δ.), Ζιώγας.