(Χ)ωρίς νικητή στη Νίκαια…

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στη Νίκαια, εκεί όπου ο Παναγροτικός υποδέχθηκε τα Βούναινα και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, κατακτώντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣΛ και οι «βυσσινί» του Βασίλη Ταχτιντή έφθασαν τους είκοσι επτά και συνεχίζουν τη προσπάθεια τους από τη τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι επτά πόντους.

Από την άλλη, οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας από το παιχνίδι αυτό και συνεχίζουν στη δωδέκατη θέση έχοντας δέκα τρεις πόντους.

Με την έναρξη του αγώνα είχαμε πέναλτι για τα Βούναινα και συγκεκριμένα στο 9ο λεπτό. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Ηλίας Χριστοδούλου και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 18ο λεπτό του αγώνα ο Νίκος Βράκας με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ και πέτυχε το 0 – 1 με διπλή προσπάθεια μετά από ασταθής απόκρουση του Θοδωρή Σαρακατσάνη και πρώτο σουτ του Ηλία Χριστοδούλου, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Νίκαιας.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης τώρα και στο 69′, ο Φάσσας έφερε το ματς στα ίσια, καθώς πέτυχε το 1 – 1 με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Φουρίκη και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Παναγροτικό.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σαρακατσάνης, Γεωργόπουλος (30′ Παπακώστας), Πανδρεμένος, Μαστακούλης (60′ Χονδρονάσιος), Ψαρούλης, Σακελλαρίου (65′ Καφαντάρης), Φουρίκης, Σώκος, Ντινόπουλος, Βλαχάκης, Φάσσας (85′ Ολομάνι).

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Χατζηλιάδης, Κυπαρίσσης (46′ Σουπεκιώτης), Νεστορίδης, Κατσιώτης, Μούμος (86′ Γκατζούλης), Μερτζανίδης Ηλ., Κορδέλας, Τζατζάκης, Χριστοδούλου (60′ Ρουμελιώτης), Βράκας.