(Χ)ωρίς νικητή στον Πλατύκαμπο…

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι στο Πλατύκαμπο ανάμεσα σε Αστέρα Μελισσοχωρίου και Απόλλωνα Γαλήνης για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο του Πλατυκάμπου και το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 1 – 1.

Το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς μετά από την ισοπαλία αυτή, ενώ η ομάδα του Κώστα Βασίλη έφθασε τους εννέα βαθμούς.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Φίλιππος Πετρίκος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον Τζήμα κι έκανε το 0 – 1 για τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου κέρδισε πέναλτι με τον Βαγγέλη Χαρούλη και πρωταγωνιστής στη φάση αυτή ήταν ο Κωνσταντίνος Καψαλός, όπου διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαγγέλης Χαρούλης, όπου αστόχησε καθώς έστειλε τη μπάλα άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα, ήρθε η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 για την ομάδα του Μάκη Αλεξούδη με το διαγώνιο σουτ του Χρήστου Αγγελακόπουλου.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Παναγιώτης Ζυγούρης αποβλήθηκε από τον κ. Πατέτσο με δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ και το 1 – 1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Διοίκηση, παίκτες, και προπονητές στον Αστέρα Μελισσοχωρίου εύχονται ολόψυχα χρόνια πολλά στον αντιπρόεδρο της ομάδας, Ανδρέα Καρακάση για την ονομαστική του εορτή!

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης (62′ Μαλαχτάρης), Γουργιώτης (82′ Σουλιώτης), Κολοβός, Αβδουλάς, Γκουντάρας (80′ Διαμάντης), Χαρούλης, Καραμάνος, Αγγελακόπουλος, Λιάγκας, Καφαντάρης.

Απόλλων Γαλήνης (Κώστας Βασίλης): Σβάρνας, Τζήκας, Ζυγούρης, Καψαλός, Γκουτσιούδης, Κυριακόπουλος, Παιδής, Καλόγηρος (84′ Ζυγογιώργος), Αγκόλι, Βασιλειάδης, Πετρίκος (78′ Μούσιος).