(Χ)ωρίς νικητή στο αδερφικό ματς…

Όπως στο πρώτο γύρο, έτσι και στο δεύτερο, δεν είχε νικητή η αναμέτρηση στη Ροδιά ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τους Αμπελόκηπους για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό βαθμό λοιπόν, το συγκρότημα του Νίκου Αλεξούλη έφθασε τους 27 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη έφθασε τους 36 πόντους και μένει σε τροχιά ανόδου, μετά και αυτή την αγωνιστική.

Πρέπει να σημειώσουμε πως στο ματς αυτό ήρθαν αντιμέτωποι τα αδέρφια, Αλεξούλη και όπως στο παιχνίδι του α΄γύρου, το τελικό αποτέλεσμα δεν είχε νικητή και ήρθε ισόπαλο με σκορ, 1 – 1.

Στο 28ο λεπτό ο Χρήστος Τόρης με σουτ μετά από ωραία ενέργεια πέτυχε το 1 – 0, ενώ στην επανάληψη οι Αμπελόκηποι έφεραν το ματς στα ίσια με το τέρμα του Λίλι Δόνου με ιδανικό τελείωμα. Βέβαια, ο Ροδιακός θα μπορούσε να είχε «κλέψει» το παιχνίδι στις καθυστερήσεις, όμως η μπάλα από το σουτ του Μπαλκουρά σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Μαξιακούλη.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Χαστάς, Κουσάνας, Τσιρόπουλος, Γεροστέργιος, Μπαλκουράς, Τσιόγκας, Φετάου, Τόρης (84′ Βιντσάνι), Πατρίκου (52′ Γωγάκος), Νταλακούρας (67′ Γιολδάσης).

Αμπελόκηποι (Γιάννης Αλεξούλης): Μαξιακούλης, Δόνος Λ., Καραούλης, Δούκας, Καραγιάννης, Δόνος Άντ., Καραχάλιος, Σούμπασης, Λεσάι, Ντελής, Τσιάμπας (75′ Κωστομοίρης).