(Χ)ωρίς νικητή στο Καλοχώρι

Από έναν βαθμό, αυτόν της ισοπαλίας, μοιράστηκαν Αναγέννηση Καλοχωρίου και Ηρακλής Χάλκης στο ντέρμπι κορυφής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Εάν μπορούμε να μιλάμε για κερδισμένη στο βαθμολογικό πίνακα, αυτήν είναι η ομάδα της Χάλκης που έμεινε στη πρώτη θέση με το +1. Εάν όμως θέλουμε να μιλήσουμε για… χαμένη βάση εξέλιξης του σκορ, τότε και πάλι η ομάδα η ομάδα του Ηρακλή έχει το λόγο. Και αυτό διότι προηγούταν με 0 – 2 και κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία από το Καλοχώρι.

Οι φιλοξενούμενοι στο 26ο λεπτό πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Νίκο Πρίφτη με κοντινή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φόυλ του Ευαγγέλου.

Στα «καπάκια» οι Καλοχωρίτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Γιώργο Νούσιο του Βασιλείου να ισοφαρίσουν το παιχνίδι με την Χάλκη στην επανάληψη και στο 51’ με σουτ του Καλογιάννη να κάνει δύο τα τέρματά της στο παιχνίδι.

Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι. Ο Γκόλαντας εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Παναγιωτίδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 1 – 2.

Στο 68′ οι Μάρκου και Γιώργος Νούσιος του Βασίλη συνδυάστηκαν άψογα, με τον Αντώνη Λίταινα να είναι ο τελικός αποδέκτης της ωραίας συνεργασίας αυτής, που με το σουτ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Χάλκης, προειδοποιώντας για το τι θα ακολουθήσει.

Και τελικά στο 72ο λεπτό, ο Βασίλης Τσαγκούλης με ωραίο πλασέ στη κίνηση έφερε το ματς και πάλι στην απόλυτη ισορροπία, για το τελικό 2 – 2.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Γκόγκος, Παναγιωτίδης, Μπαλοδήμος, Μάρκου, Νούσιος Γ.Αχ. (50′ Μπράτσια), Νούσιος Γ.Β., Δούρος, Γκόλαντας, Τσιαγκούλης, Λίταινας (73′ Σαμαράς).

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατιγιάννης, Βογιατζής Σ., Τζεμολάρι Α., Πρίφτης, Ντινούλης, Μπακαλούλης, Τσάντος, Ευαγγέλου (88’ Εξουζίδης), Ευσταθίου (55’ Νικολούλης), Λινταίρης (90’ Νικολαΐδης), Καλογιάννης (90’ Γκουγκότης Κ.).