(Χ)ωρίς… νικητή στο Καλοχώρι

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο Καλοχώρι, εκεί όπου η τοπική ομάδα αντιμετώπισε τον Αετό Αμυγδαλέας για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας, όπου μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι, Αναγέννηση και Αετός έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο του Καλοχωρίου.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι δύο ομάδες συνεχίζουν «αγκαλίτσα» στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας με 16 πόντους.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Το πρώτο άνηκε στον Αετό Αμυγδαλές που προηγήθηκε μάλιστα και με 2 – 0, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και να πάρουν εν τέλει τον έναν βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 18ο λεπτό του παιχνιδιού ο Μίμης Κουρούκας ήταν εκείνος που έβαλε μπροστά την Αμυγδαλέα στο σκορ με κοντινή προβολή, ενώ στο 44ο λεπτό ο Γιώργος Καρβούνης πέτυχε το 0 – 2 για το σύνολο του Γιώργου Λιάπη με σουτ ύστερα από έξοχη ατομική προσπάθεια.

Στην επανάληψη, η Αναγέννηση Καλοχωρίου ανέβασε «στροφές» και πέτυχε αρχικά το 1 – 2 με τον Φάνη Τσιάτα, ενώ ο νεαρός επιθετικός ισοφάρισε σε 2 – 2, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός (75′ λ.τ. Σάρα), Χατζηϊωαννίδης, Πρίφτης, Πολύζος, Υφαντής, Ανδριανόπουλος (82′ Ευαγγελούλης), Αντωνόπουλος, Κουρούκας (85′ Σκούπρας), Δημητρέλης, Καρβούνης.