(Χ)ωρίς νικητή στο Μαυροβούνι…

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Μαυροβούνι και Αβέρωφ στο μεταξύ τους ντέρμπι που ήρθε ισόπαλο με σκορ 1 – 1 για τη 17η «στροφή» της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ήττα της Αμπελιάς και να βρεθεί μόνο του στη πρώτη θέση έχασε το Αβέρωφ με αυτή την ισοπαλία, ενώ αντίθετα, το Μαυροβούνι έχασε την ευκαιρία να ανέβει στη τέταρτη θέση και να βρίσκεται ολοένα και πιο κοντά στη πρώτη θέση.

Έτσι, η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έφθασε τους τριάντα έξι βαθμούς και «έπιασε» την Αμπελιά στη πρώτη θέση, με το συγκρότημα του Γιάννη Σιάρκου να φθάνει τους τριάντα ένα πόντους και να συνεχίζει στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Το πρώτο μέρος πέρασε ανεκμετάλλευτο για τις δύο ομάδες και οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς γκολ.

Στο 55ο λεπτό ο Ηλίας Λιλολάρι μετά το χατ – τρικ που πέτυχε τη περασμένη αγωνιστική απέναντι στη Νίκαια πέτυχε νέο γκολ και έδωσε το προβάδισμα στο Αβέρωφ με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ που κέρδισε τον Δημήτρη Μαγαζιώτη.

Προς το φινάλε της συνάντησης και στο 81′ ο Κολιοφούτης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τον κ. Αγγελούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα, όμως αυτό δεν πτόησε καθόλου τον Αποστόλη Βούκουτο που ένα λεπτό μετά έφερε το ματς στα ίσια μετά από σέντρα του Νίκου Μπατζέλα και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στο Μαυροβούνι.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Σάπιος, Νότας, Κολιοφούτης, Βούκουτος, Σπανός (70′ Τριάντης), Αρσένης, Χατζηλιάδης, Μπατζέλας, Τατσέλος.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Κατοντικίδης, Πατρίκης, Στεργίου, Κοτρώτσιος Χρ., Μούτσα, Μπαστούνης, Λιλολάρι, Κυριάκος (89′ Τάχος), Κουσιάς (85′ Ελευθέρογλου), Μπαρούτας, Γραμμένος (77′ Μήτσιος).