(Χ)ωρίς νικητή στο Τύρναβο…

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Δόξα Αργυροπουλίου και Τύρναβος στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Τυρνάβου με γηπεδούχο την ομάδα της Δόξας, μιας και γίνονται έργα στο γήπεδο του Αργυροπουλίου. Το πρώτο τους βαθμό λοιπόν πήραν σήμερα οι δύο ομάδες ενώ πάλεψαν για τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Ο αγώνας ξεκίνησε χωρίς κάτι σημαντικό από ευκαιρίες, ωστόσο υπήρξε ο τραυματισμός στο 16΄του Γιώργου Χατζή στο πρόσωπο που τον ανάγκασε να περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου και να μεταβεί στο νοσοκομείο προκειμένου να κάνει ράμματα στο δεξί του μάτι.

Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους δεν είχαμε κάτι αξιοσημείωτο και στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Αλέξης Τσούτσας σκόραρε απέναντι στη πρώην του ομάδα και έβαλε μπροστά τον Τύρναβο στο σκορ.

Βέβαια, η απάντηση από τη Δόξα Αργυροπουλίου ήρθε στο 67′. Ο Ντένις Κουρμπάτι κέρδισε πέναλτι σύμφωνα με τον κ. Μπουρουτζίκα και ο Γρηγόρης από την «άσπρη» βούλα κέρδισε τον Θάνο Χαλκιά, φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Στη συνέχεια του ματς οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλο τέρμα, όμως αυτές χάθηκαν και αμφότερες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Μπαχτσιβάνος Αστ., Κουρμπάτι, Βογιατζής Ευθ. (78′ Κακαζούκης), Μπαχτσιβάνος Αστ., Περήφανος, Χατζής (20′ λ.τ. Φουρτούνας), Βογιατζής Αν. (52′ Χατζηγρηγορίου Αν.), Σαΐτης, Γκαραγκούνης, Τσιάγκος, Ραμάι (90’+2′ Χατζηγρηγορίου Ρ.).

Τύρναβος 2005 (Νίκος Παπανικολάου): Χαλκιάς, Καρράς (75′ Νταναβάρας), Γανός, Δασκαλόπουλος (46′ Τσούτσας), Πατσιωτός, Βάνης, Παπαγιαννούλης (60′ Ντονούδης), Μπάκος Κ., Λώζος, Μπάκος Ι., Καραλής (65′ Γκαντρής).