(Χ)ωρίς νικητή το ντέρμπι κορυφής στον 5ο όμιλο!

Απόλλων Γαλήνης και Δάφνη Γλαύκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στο μεταξύ τους ντέρμπι για τη 18η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Από ένα βαθμό πήραν λοιπόν Γαλήνη και Γλαύκη μετά το τελικό 1 – 1 στο μεταξύ τους παιχνίδι. Έτσι, η ομάδα του Θοδωρή Κυριακούλη συνεχίζει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με τριάντα επτά βαθμούς και το συγκρότημα του Περικλή Τσεκούρα στη τρίτη θέση με τριάντα έξι βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό της συνάντησης ο Βασίλης Γκέκας έκανε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Δημήτρης Καββαδίας έκανε το 1 – 0 για τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Μάλιστα, πέντε λεπτά μετά, ο Βασίλης Γκέκας απείλησε με σουτ από θέση βολής, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Γλαύκης.

Στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό, ο Νίκος Τσιώλης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, έφερε το ματς στα ίσια και διαμόρφωσε μάλιστα το τελικό σκορ, αφού τίποτε δεν άλλαξε στη συνέχεια του αγώνα…

Απόλλων Γαλήνης (Περικλής Τσεκούρας): Σβάρνας, Κορέτσος, Καψαλός, Γκουντουμάνης, Κουμαντζέλης, Τζέκας, Κουτσιανικούλης (80′ Χατζηθεοχάρης), Χαλιμούρδας (55′ Μακρής Θ.), Κυριακόπουλος (62′ Περδικούλης), Γκαραβέλης, Καββαδίας.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Κοσμάς, Τσιώλης Ευάγγ., Καραγιάννης, Παγωνόπουλος, Κουτίνας, Στεργίου, Αδαμούλης, Μητροδήμος (80′ Γεωργούλας), Τζιότζιος Β., Τζιότζιος Εμ. (60′ Τζιότζιος), Τσιώλης Ν.