(Χ)ωρίς νικητή το ντέρμπι στα Δένδρα, τρία δοκάρια για τον Κεραυνό!

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, εκεί όπου τα Δένδρα φιλοξένησαν στο γήπεδο τους τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης για την 8η αγωνιστική και με το τελικό 1 – 1, οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

Τους δέκα εννέα πόντους έφθασε το συγκρότημα του Μίλτου Ταυλαρίδη με το σημερινό βαθμό και συνεχίζει μόνο στη σχετική βαθμολογία, έχοντας κάνει και το ρεπό, ενώ η ομάδα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου έφθασε τους δέκα πέντε πόντους και βρίσκεται ψηλά και συγκεκριμένα στη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 7ο λεπτό του αγώνα ο Πανιώνιος ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ. Ο Παναγιώτης Κίτσας κέρδισε φάουλ στα πλάγια και σε επικίνδυνο σημείο έξω από τη περιοχή των Δένδρων και ο Γεράσιμος Κίτσας με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ κέρδισε τον Ράγια κι έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα, στο επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι «άγγιξαν» και το δεύτερο γκολ, όμως ο Παναγιώτης Κίτσας αστόχησε από θέση τετ – α – τετ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κεραυνού.

Βέβαια, η απάντηση στα γκολ ήταν άμεση για τους γηπεδούχους και ο Κουτούκας ισοφάρισε με ένα εξαιρετικό και δύσκολο σουτ κοντά στο κόρνερ στο 11ο λεπτό, με το 1 – 1 να αποτελεί γεγονός.

Στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό, ο Αχιλλέας Καλέσης σε δική του ευκαιρία σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πανιωνίου, δέκα λεπτά μετά, ο Αποστόλης Καλέσης με κεφαλιά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 89ο λεπτό ο Κώστας Τασιούλας σημάδεψε για τρίτη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Νίκου Ιορδανίδη.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ και να έχουμε νικητή, όμως αυτές χάθηκαν και το 1 – 1 αποτέλεσε το τελικό σκορ στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής ανάμεσα στο Κεραυνό Δένδρων και τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουτούκας, Κουσάνας, Τασιούλας, Καλέσης Αχ., Γκάτης (78′ Καλούπας), Καλέσης Απ., Σκριάπας, Βόραδας (63′ Μπακού), Πέρπερας, Σερδένης (83′ Μπαλογιάννης).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης, Σερέτης, Ελιζόπουλος Ν., Κανής, Κίτσας Γερ., Παπαγεωργίου, Χαν, Σκέντζας, Κίτσας Γ., Κίτσας Π., Ναΐμ (90’+3′ Κίτσας Θ.).