(Χ)ωρίς νικητή το ντέρμπι στο Μακρυχώρι

Βαθμούς & εντυπώσεις μοιράστηκαν Αετός Μακρυχωρίου και Ηρακλής Λάρισας στο μεταξύ τους ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣΛ, με σκορ 1 – 1.

Με το σημερινό βαθμό το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου συνεχίζει από την ένατη θέση της βαθμολογίας με έντεκα βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη συνεχίζει στη δεύτερη θέση πίσω από τον Φαλανιακό και στο μείον ένα βαθμό, έχοντας μέχρι τώρα, δέκα έξι βαθμούς.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης βρήκε ξανά δίχτυα για την ομάδα του στο φετινό πρωτάθλημα και με ιδανικό τελείωμα κέρδισε τον Βαγγέλη Φαρμάκα για το 0 – 1, με αυτό να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη τώρα και στο 71′, ο Αετός έφερε το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Ταξιάρχη Κλούρα. Ο Ζήσης Μαλάκος έκανε τη σέντρα για τους γηπεδούχους από τα πλάγια, ο Παναγιώτης Φουσίκας πήρε τη κεφαλιά και ο Πέτρος Καραναστάσης απέκρουσε, με τον Ταξιάρχη Κλούρα να ισοφαρίζει στο σκορ με κοντινή προβολή.

Πάντως, οι φιλοξενούμενοι είχαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα στη συνάντηση με τους Ηρακλή Γκιουρσάνη (7′), Αποστόλη Νάστα (15′), (68′) και Γιώργο Φώτο (45′), (60′), όμως αυτές χάθηκαν και το παιχνίδι έληξε με σκορ 1 – 1.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Φαρμάκας, Πούτας, Αλατάς (18′ λ.τ. Γκαμπέτας), Μάρκου, Μπέτσιος (77′ Τζίκα), Κλούρας, Αντωνόπουλος (46′ Μαλάκος), Καλούσης, Κυριάκος, Τσιούτσιας (63′ Παϊτέρης), Φουσίκας.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Λάμπρου (66′ Ρέψης), Φορτομάρης Ν., Ψωμολιάς, Γιαννακόπουλος, Ντιντής, Γκιουρσάνης, Γκατζούλης (79′ Καπετάνος), Φώτος, Νάστας, Χριστίδης (79′ Δολιάνης).