(Χ)ωρίς νικητή το ντέρμπι της Κοιλάδας

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του 1ου ομίλου ανάμεσα σε Προμηθέα και Παναγροτικό Νίκαιας στο γήπεδο της Κοιλάδας, με το 1 – 1 να είναι και το τελικό σκορ.

Το ντέρμπι του 1ου ομίλου που διεξήχθη ανάμεσα στους δύο συλλόγους, ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή με το 1 – 1 να είναι και το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή συνεχίζει στη πρώτη θέση ύστερα και από το πέρας της 12ης αγωνιστικής με τριάντα πόντους, ενώ δύο λιγότερους βαθμούς έχει το σύνολο του Βαγγέλη Στεφανή που συνεχίζει να βρίσκεται σε θέση «αναπνοής».

Την αρχή και το 0 – 1έκανε στο 13ο λεπτό ο Λέανδρος Γκατζούλης με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Προμηθέα, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα, ο Ηλίας Χριστοδούλου απείλησε με δυνατό σουτ από πλάγια θέση και αριστερά, όμως ο Ιωαννίδης μπλόκαρε τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια.

Η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 ήρθε στο 70ο λεπτό. Ο Δημήτρης Αρσένης εκτέλεσε κόρνερ και ο Σκαφιδάς που πήρε τη κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσατσάρα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Κοιλάδας.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας, Κολοκυθόπουλος (46′ Σκαφιδάς), Πότσης, Ηλιόπουλος, Καραχάλιας, Πατσιούρας Δ., Αρσένης (87′ Καρκατζιάς), Παϊτέρης, Τριτάρης, Παπαδόντας (80′ Ψύρρας).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Τσατσάρας, Σώκος, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Σουπεκιώτης, Ντουρουντάκης (72′ Φουρίκης), Τριανταφυλλόπουλος, Καραφέριας (83′ Σακελλαρίου), Γκατζούλης (65′ Ξιώνης), Χριστοδούλου, Γελαλής (55′ Γεωργόπουλος).